סקירת הכשרות Data Analyst⭐| איזה קורס דאטה אנליסט הכי טוב בשבילכם?

קורס דאטה אנליסט

דאטה אנליסט הוא מישהו שיודע לעבוד עם נתונים, לעבד אותם למסקנות ולהשתמש בהם לצורך קבלת החלטות.

תחת הכותרת הזו יש מגוון רחב מאוד של יכולות ודרישות. דרישה מרכזית אחת היא לעבוד עם כמויות אדירות של נתונים שמתעדכנות במהירות. העבודה עם הנתונים מאפשרת לזהות תובנות וטרנדים משמעותיים למקבלי החלטות בארגון. תובנות אלו משפיעות בצורה יוצאת דופן על המוצר, העסק, והקשר עם הלקוחות.

בפועל התפקיד של דאטה אנליסט הוא אחד הרחבים והמשמעותיים ביותר בתעשיית ההייטק. לתפקיד הזה לא תידרשו בהכרח להכשרה פורמלית, אבל אין ספק שראש אנליטי ויכולת לעבוד עם נתונים היא חשובה. כמובן שהיכרות עם תחומים כמו כלכלה, שיווק, מנהל עסקים והנדסה יכולה לסייע אבל אפשר להגיע לתפקיד הזה בשלל דרכים נוספות. אחת מהן היא באמצעות קורס דאטה אנליסט, ובדיוק בזה נעסוק במאמר הזה. בסקירה הזו כללנו 8 קורסים מומלצים של לימודי Data Analyst שיכולים לסייע לכם להשתלב במסגרת התפקיד המרתק הזה. בואו נתחיל.

תוכן עניינים

8 קורסים מומלצים ללימודי דאטה אנליסט

#1 – ג’ון ברייס | קורס Data Analyst Expert ניתוח וויזואליזציית נתונים

אחד ההיבטים הכי חשובים בעבודה של כל אנליסט הוא עבודה עם מאגרי נתונים. לכן, במסגרת הקורס של ג’ון ברייס, כמעט כל הקורס מוקדש לכלים המאפשרים לעבוד עם מסדי נתונים. בין היתר, הקורס כולל התנסות משמעותית ומעשית בכלים כגון SQL, Python, ואקסל. מלבד כלים אלו, היבט משמעותי של העבודה כאנליסט נתונים הוא היכולת להנגיש את המידע המורכב ולפשט אותו. לכן הקורס כולל גם חלק נרחב ומשמעותי על כלים ויזואליים ופלטפורמות שנועדו לתרגם את המידע המורכב לכדי תמונה פשוטה וברורה.

הקורס עצמו כולל 310 שעות סה”כ, כאשר שני שליש מהקורס נערך במתכונת פרונטלית והיתר בתרגול עצמי או עבודה על פרוייקטים. המסלול נערך בשעות הערב כך שהוא מתאים גם לאנשים עובדים שמעוניינים בשינוי בקריירה או שיפור יכולות. הלימודים מתקיימים בירושלים, תל אביב וחיפה. 

#2 – Product Experts | קורס Data Analyst

הקורס של Product Experts כולל לימודי Data analyst המועברים על ידי מרצים המגיעים ישירות מהתעשייה עצמה. כך, באמצעות חיבור לאנשים מהשטח, המשתתפים יכולים ללמוד ישירות ממומחים שעובדים בחברות מובילות במשק. בין היתר, צוות ההוראה בקורס כולל מומחי דאטה מחברות גדולות כמו אמזון, מיקרוסופט ופלייטיקה. מלבד השילוב של מרצים מהתעשייה, הקורס כולל יחס אישי ותרגולים פרקטיים רבים. 

באופן עקרוני אין דרישות מוקדמות לקורס, אך באופן טבעי, הקורס יכול להתאים למי שמגיעים מרקע של סטטיסטיקה, כלכלה וניהול. בנוסף, בדומה לקורסים אחרים בתחום, גם קורס זה נבנה עבור אנשים שכבר עובדים ולכן הוא נערך בשעות הערב. הקורס מתקיים באופן פרונטלי בשעות הערב באזור הבורסה ברמת גן, והוא נמשך סך הכל ארבעה חודשים. 

#3 – נאיה קולג’ | קורס אנליסט עסקי Business Analyst

לימודי דאטה אנליסט כוללים מגוון רחב של התמחויות ומיקודים. אחת ההתמחויות הנחשבות ליוקרתיות ולמשמעותיות ביותר היא עבודה כאנליסט עסקי (Business Analyst). הקורס של נאיה קולג’ מכשיר את המשתתפים בדיוק לתפקיד הזה, במטרה לחלץ תובנות עסקיות וכלכליות מתוך הנתונים השונים. המסלול עצמו מיועד לכאלו שכבר יש להם תואר בתחומים כמו כלכלה, חשבונאות, מנהל עסקים או ניהול. הקורס יכול להתאים גם לאנשים שכבר מחזיקים בנסיון בסיסי בעבודה עם מסדי נתונים ובניתוח נתונים עסקיים עם אקסל. 

במסגרת הקורס תלמדו איך לשפר את היכולות שלכם באקסל, וכיצד גם לעבוד עם כלים נוספים כמו SQL ו – Power BI. בנוסף, הקורס כולל גם סדנא מעשית להכנה לראיונות עבודה וקישור למקומות עבודה בתעשייה. הקורס כולל 210 שעות והוא נערך פעמיים בשבוע בשעות הערב. 

#4 – ג’ולט | קורס Data Analyst עם התמחות ב-Business

לימודי Data Analyst בג’ולט יכולים להתאים או כהכשרה משלימה או כהסבה מקצועית למי שמשתתף בהם. כהכשרה משלימה, הקורס מתאים למי שמחזיקים בתואר ראשון בתחומים רלוונטיים למשל אך בלי נסיון תעסוקתי. כהסבה תעסוקתית, הקורס מתאים לאנשים שכבר יש להם נסיון מקצועי, בהייטק או בדאטה ומעוניינים לשלב בין השניים. זהו קורס מקיף הכולל עבודה משמעותית על SQL, אקסל, ועבודה עם Python, הנחשבת לשפת התכנות המובילה בתחום. 

הקורס כולל דגש על שיטות מחקר ועבודה עם כלים של AB Testing. מלבד החלקים התיאורטיים, הקורס כולל חלק מעשי משמעותי המכוון לאוריינטציה עסקית. בחלק זה תלמדו למשל על תרגום הנתונים למודלים עסקיים, ועבודה עם גורמי קבלת החלטות. כמו כן, הקורס כולל הכנה לראיונות עבודה וסדנת כתיבת קורות חיים ולינקדאין. הקורס מתקיים פעמיים בשבוע בשעות הערב, בכיתות קטנות של עד 30 תלמידים למחזור. 

#5 – HackerU | קורס Data Analyst & BI (מסלול מקיף למקצועות דאטה)

קורס אנליסט נתונים של האקר יו כולל למעשה שלושה חלקים. החלק הראשון הוא קורס מיון של 20 שעות. המטרה של חלק זה היא לבחון את ההתאמה שלכם לקורס המורחב. במידה שתעברו את שלב המיון תוכלו להמשיך לקורס המורחב. החלק השני של הקורס כולל 425 שעות אקדמיות. בחלק הזה תלמדו גם תכנים יסודיים ללימודי דאטה אנליסט, כמו עבודה עם SQL, Python ומאגרי נתונים. בנוסף, תלמדו על כלים מתקדמים כמו Power BI ו – Mongo DB. החלק האחרון של הקורס מתמקד בהשמה.

הקורס מתקיים במתכונת ערב, פעמיים בשבוע, במשך 10 חודשים.  

#6 – INT והאוניברסיטה הפתוחה | קורס Data Analysis

קורס דאטה אנליסט של האוניברסיטה הפתוחה מתבצע במודל של Project-Based Learning. הרעיון מאחורי מודל זה הוא שהלמידה משלבת בין תרגול פרקטי ורכישת ידע. לכן, לצד הלימוד התיאורטי, הקורס כולל מגוון רחב של תרגולים מעשיים בקבוצות קטנות. התרגול נעשה בליווי של מרצים ומנטורים מומחים מהתעשייה. במסגרת הקורס תוכלו להיחשף למגוון רחב של כלים. בין היתר, הקורס כולל גם עבודה מעשית ולימוד של Tableau. זהו אחד מכלי הויזואליזציה הנפוצים והמתקדמים ביותר בתעשייה, ולכן היכרות איתו תעניק לכם יתרון משמעותי לקראת מיונים למקומות עבודה. 

הקורס מיועד לאקדמאים המגיעים מרקע של הנדסה, כלכלה, ומדעי המחשב, למשל, לצד משתתפים בעלי נסיון מקצועי בעבודה עם נתונים. הקורס כולל 320 שעות לימוד ובנוסף 45 שעות של עבודה עצמית על פרויקט הגמר, והצגת פרויקט הגמר תיערך בנוכחות מגייסים מהתעשייה.

#7 – ITC | קורס Data Analyst

לימודי דאטה אנליסט ב – ITC נחשבים למורכבים באופן יחסי. הליך הקבלה לקורס כולל למשל מבחן באנגלית, מספר מבחנים ומבדקים וכן שורה של ראיונות. על פניו, זה עלול להישמע מוגזם. אבל במובן מסויים זה יכול להוות גם הכנה טובה למיונים להייטק, וכן לשפת העבודה בהייטק שהיא אנגלית. הקורס עצמו כולל לימוד של SQL וכלים נוספים שישמשו אתכם ביומיום. בנוסף, הקורס גם כולל תכנים מתקדמים כמו Python, Mongo DB ומבוא ל – NoSQL. 

צוות הקורס כולל מורים המגיעים מהתעשייה, כולל מרצים המגיעים עם נסיון בעקבות שירות ב-8200. לצד ההרצאות האלו, הקורס כולל מספר סדנאות מעשיות שיכינו אתכם לעבודה בתחום. הקורס מתקיים במתכונת היברידית במשך 3 ימים בשבוע. השיעורים עצמם נערכים בשעות הערב בתל אביב. 

#8 – המכללה לניו מדיה | קורס אנליסט נתונים (Data Analyst)

קורס דאטה אנליסט של המכללה לניו מדיה נועד להכשיר אתכם לתפקידי אנליזה בתחום השיווק והמוצר. לכן, למשל, הקורס מתמקד בכלים שרלוונטיים להשקה של מוצר או של קמפיין חדש. בין היתר, תלמדו איך לנתח מחזור חיי לקוח או לחלופין להפסיק קמפיין שאינו יעיל. הקורס מיועד בין היתר לאנשים ללא רקע שמעוניינים להתנסות ולהתמקד בתחום השיווק הדיגיטלי, מתוך עבודה על נתונים. 

הקורס עצמו מתמקד ברכישת כלים הנחוצים לעבודה בתור אנליסט נתונים, כמו SQL, Python ואקסל. בנוסף, הקורס כולל שעות רבות של תרגול מעשי, וליווי בפועל עד למציאת עבודה, כולל הכנה לראיונות עבודה. הקורס מתקיים במתכונת היברידית במשך 34 מפגשים שבועיים בשעות הערב בתל אביב. 

*הבהרה: את כל המידע בסקירה זו אספנו ממקורות גלויים באינטרנט, אתרי הקורסים והסילבוס של התכניות השונות.


אחרי שפירטנו על הקורסים השונים, חשוב לנו לעבור על עוד כמה נושאים חשובים. הנה כמה נקודות שיעזרו לכם להבין אם זה מתאים לכם, מה תלמדו בקורסים השונים, ואיפה תוכלו לעבוד בסיומם:

למי מתאים לעבוד בתור דאטה אנליסט?

לימודי דאטה אנליסט לא מתאימים לכולם. העבודה הזאת שדורשת ירידה לפרטים, יסודיות רבה, וראש אנליטי. אתם לא צריכים להיות גאונים במתמטיקה אבל אין ספק שחיבור בסיסי למספרים ויכולת לעבוד עם נתונים יקלו עליכם מאוד. לכן למשל, תואר בכלכלה, סטטיסטיקה, מתמטיקה, והנדסה יכולים להוות קרש קפיצה משמעותי לטובת עבודה בתחום.

בנוסף, עבודה כאנליסט נתונים כוללת לעתים קרובות גם נגיעה בצד העסקי ובקשר עם לקוחות. לכן, אם יש לכם רקע בשיווק, מנהל עסקים, או פסיכולוגיה אפילו, זה יכול לסייע לכם באופן משמעותי. אין ספק שההבנה במספרים היא חשובה במיוחד, אבל חלק לא קטן מהעבודה כולל גם את היכולת לספר את הסיפור שמעבר למספרים ולחלץ תובנות עסקיות משמעותיות. כמובן שתוכלו לשפר את היכולות האלה בקורסים השונים, אבל רקע בתחום יכול לעזור ללא ספק.  

אילו תחומים תלמדו במסגרת קורס דאטה אנליסט?

במסגרת קורס דאטה אנליסט סטנדרטי תלמדו שלל כלים והיבטים משמעותיים לעבודה בתור אנליסטים:

  • אקסל: לכאורה אקסל הוא כלי פשוט, אבל זהו אולי הכלי הפופולרי ביותר בתחום. שליטה באקסל היא מצרך חובה לכל אנליסט נתונים, החל מהתכונות הבסיסיות ועד לפונקציות המתקדמות ביותר של אקסל. כלי משלים במידה רבה הוא Google Sheets, כאשר בארגונים רבים מעדיפים להשתמש בתוכנה זו ולא באקסל. אל חשש, התכונות של שתי תוכנות אלו דומות מאוד. 
  • SQL: כלי התכנות הפופולרי ביותר לעבודה עם מאגרי נתונים הוא SQL. שפת SQL מאפשרת לשלוף את המידע שתצטרכו כדי לנתח נתונים ולכן השליטה בו נחשבת לקריטית לכל אנליסט נתונים. 
  • שפת פייתון ו R: עבור תפקידים מתקדמים חשוב לשלוט בפייתון ו-R. השפות האלו יאפשרו לכם לשלוף נתונים בצורה מתקדמת ולהגיע לתובנות נוספות שאחרת יהיה לכם קשה לחלץ. בנוסף, אלו כלים סטטיסטיים משמעותיים שגם יאפשרו לכם להציג את הנתונים בצורות נוספות. מלבד החשיבות המקצועית של כלים אלו, השליטה בהם גם תאפשר לכם לעבוד בתפקידים יוקרתיים כמו Data Scientist, שבארגונים רבים גם תאפשר לכם להרוויח יותר. 
  • Tableau ו Power BI: חלק משמעותי במיוחד בעבודה כאנליסט נתונים הוא היכולת להנגיש נתונים בצורה פשוטה. אין ספק שניתוח הנתונים הוא חשוב, אבל מה שחשוב לא פחות הוא הצגת הנתונים למקבלי החלטות. לכן, היכולת להציג אותם בצורה נגישה ופשוטה היא קריטית. כלים אלו יאפשרו לכם לעשות זאת, ולתרגם את הנתונים היבשים לויזואליזציות יפות ואיכותיות. 

באילו תפקידים תוכלו לעבוד בסיום קורס דאטה אנליסט

במהלך הקורס תרכשו מיומנויות שונות שיעזרו לכם להשתלב בתפקידי אנליזה שונים בהייטק. למשל:

  • דאטה אנליסט (Data Analyst)
  • ביזנס אנליסט (Business Analyst)
  • אנליסט שיווק (Marketing Analyst)
  • אנליסט מכירות (Sales Analyst)
  • תפקידי BI התחלתיים

לא בטוחים איזה מסלול מתאים לכם?

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם לעזרה

כולם כבר התחילו ללמוד עכשיו תורך!

רוצה פרטים על קורס Data Analyst?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד..

כולם כבר התחילו ללמוד. עכשיו תורך!

רוצה פרטים על קורס Data Analyst?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד..

לא בטוחים איזה מסלול מתאים לכם?

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם לעזרה