המפלצת בודקת – קורס סטאז’ של יניב ארד

טאמבנייל יניב סקירה מסחרית

סיימתם תואר ראשון במחשבים, למדתם בקורס או בוטקאמפ, השקעתם עשרות אלפי שקלים וזמן יקר בלימודים קשים ומורכבים כדי להגשים את החלום ולהשתלב במקצוע יוקרתי בתחום ההייטק.  

אתם אולי מחפשים עבודה בתחום כבר כמה חודשים , שלחתם אינספור קורות חיים ותמיד קיבלתם את אותה התשובה:

“אנחנו מצטערים, אבל אין לך ניסיון”.

בחדשות מספרים שחסרים 15.000 עובדים בתעשיית ההייטק, אבל אתם אפילו לא מוזמנים לריאיון עבודה.  

 אז למה אתם לא מצליחים להשתלב בתעשייה? בגלל הניסיון כמובן!

אבל איך יהיה לכם ניסיון אם אף אחד לא מוכן לתת לכם צ’אנס?

תוכן עניינים

הכירו את הקורס לבעלי רקע בתכנות שיפתח לכם את הדלת למשרה הראשונה

יצאנו לבדוק את הקורס של יניב ארד שמיועד לבעלי רקע בפיתוח תוכנה ולהבין מה מייחד את התוכנית שלו מהכשרות אחרות והאם באמת תקבלו את הכלים שיעזרו לכם להיכנס אל המשרה הראשונה שלכם בפיתוח תוכנה.

רוצה לבדוק התאמה לסטאז' להייטק?

יניב ארד הוא אחד המדריכים הטכנולוגיים המובילים בישראל. בעברו ניהל צוותי פיתוח בעצמו וגייס עשרות ג’וניורים לחברות בהן עבד.
הסיבה שאולי לא שמעתם עליו עד כה היא כי חלק ניכר מעבודתו היום היא להכשיר צוותי פיתוח בתוך חברות ההייטק עצמן.

מה זה אומר?

נניח שאתם ראש צוות או ראש קבוצת פיתוח ואתם רוצים לעשות יישור קו טכנולוגי בצוותים, אולי להתעדכן בטכנולוגיות, ובעיקר להפוך את הצוות שלכם למקצועי ויעיל יותר. אז מזמינים את יניב שעושה בוטקאמפ אינטנסיבי בתוך החברה עצמה. עד היום יניב הכשיר בכ 70 חברות שונות והכשיר מעל ל 7000 מפתחי תוכנה .

יניב ארד

מתוך הנסיון הרב שלו בתעשייה יניב זיהה את כשל השוק שמונע מאנשים מוכשרים מלהתקבל למשרה הראשונה בסוף הלימודים.

חסר לאנשים ניסיון? נעשה להם נסיון!

יניב בעצם בנה קורס שכל מטרתו היא לסגור את הפער בין אנשים שסיימו לימודים ויודעים לתכנת לבין מה שמחפשים בתעשיה.
בעצם הוא יצר סוג של התמחות – סטאז’.
קורס קצר ותמציתי ולא מאוד יקר שבו הוא לוקח אנשים עם רקע בתכנות ומושיב אותם לכתוב קוד באופן אינטנסיבי,בדיוק כמו שהם יצטרכו לעשות בעבודה אליה הם רוצים להתקבל.

המטרה של הקורס היא שהבוגרים יפסיקו לפנות למעסיקים כ”מסיימי תואר” או “בוגרי קורס” אלא כמפתחי תוכנה עם 3 חודשי נסיון.

למה מי שסיים לימודים ויודע לתכנת ירצה לעשות את הקורס שלך?

” לחברות ההיי טק אין זמן להשקיע בג’וניורים החדשים, הם מחפשים אנשים בעלי יכולת מוכחת. הקורס שלי נועד לאנשים שיודעים לתכנת, לאנשים שסיימו תואר ראשון בהנדסת תוכנה או במדעי המחשב, לבוגרי בוטקאמפים ועוד. בקורס אנחנו מביאים את לומדים לחשוב כמו מפתח תוכנה ולא כמו מישהו שיודע לכתוב קוד. המטרה שלי שהם יגיעו לריאיון עבודה עם ניסיון אמיתי ויכולת מוכחת בתחום

שיטת העבודה שלי נקראת EXTREME70. אני עובד כמו ראש צוות שמנחה את הג’וניורים איך לעבוד באמת, בדיוק כמו שאני עושה בצוותי הפיתוח האמיתיים שאני מלמד. שבעים אחוז מהזמן התלמידים כותבים קוד, אנחנו בודקים איך מיישמים אותו בתעשייה, שוב כותבים, שוב בודקים וחוזר חלילה.

אף מעסיק לא ייקח עובד בגלל שהוא סיים תואר במדעי המחשב או איזשהו קורס תכנות. זה שהם למדו ויודעים לכתוב קוד זה עדיין לא אומר שהם יודעים לפתח תוכנה. המעסיק רוצה לראות מולו עובד שיודע לעבוד בקצב עבודה גבוה, שיודע לממש ארכיטקטורות באופן יעיל שמהרגע שהוא נכנס לעבודה הוא ידע להחזיר את ההשקעה כמה שיותר מהר. המטרה שלי לגרום לתלמידים לבלוט מול המעסיקים. שהמעסיק ירגיש שהמועמד המבקש להתקבל לעבודה הוא כבר מועמד מבושל והוא לא צריך להשקיע בו משאבים כמו זמן וכסף כדי להביא אותו לסטנדרט של עובדי החברה.”

אז מה לומדים בקורס?

הקורס מחולק למספר שלבים, בשלב הראשון התלמיד צריך להתכונן לקורס באמצעות מקורות ליישור קו וסילבוס עם תכנים רלוונטיים שאותו אני שולח לכל” אחד.

בשלב השני הלומד נכנס למודל EXTREME70 – הוא מתחיל לתרגל כתיבת קוד ופרויקטים קטנים שייכנסו לתיק העבודות.

השלב השלישי כולל שני פרויקטים גדולים ומסכמים שבהם התלמידים מיישמים טכנולוגיות ושפות ייעודיות במטרה לבנות אתר אינטרנט/ יישום WEB ועוד, בדיוק כמו בתעשייה. הפרויקטים האלו מקנים ללומדים ניסיון אמיתי ויתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים.

בקורס אנחנו גם לומדים דברים חדשים, אבל  בשבעים אחוז מהזמן אנחנו מתנסים ומבינים איך מה שלמדנו עובד במציאות. 

בנוסף, אני מקדיש פרק שלם של הכנה לתעשייה, משקיע בבניית קורות חיים, מדריך את הלומדים איך להפיץ את קורות החיים ולהגיע אל המעסיקים הפוטנציאליים, מתרגלים ראיונות טכניים, ראיונות HR ועוד. 

את הקורס מעבירים, בנוסף אליי, מרצים בכירים שאותם אני בעצמי לימדתי ובחנתי, וכך הצלחתי לבחור את המדריכים הטובים ביותר בתחום. 

אני גם מלווה את הבוגרים גם אחרי שהם התקבלו לעבודה והם יכולים להשלים את הידע בוובינרים מקצועיים שאני מעלה מעת לעת. 

הקורס נמשך שנים עשר מפגשים שבועיים של חמש שעות כל מפגש. זה אולי נשמע זמן קצר, אך בניגוד לקורסים אחרים שבהם הלומדים מגיעים ללא רקע, בקורס שלי כולם בעלי ידע ורקע מתאים ואני מתרכז רק ביצירת הניסיון, כלומר מלמד בדיוק את מה שחסר להם כדי להתקבל לעבודה הראשונה.”

איך אתה מצליח לשלב את בוגרי הקורס בתעשייה?

הסוד שלי הוא הסינון בקבלה לקורס. אני לוקח רק את האנשים שאני מאמין שהם יוכלו להשתלב בתעשייה. אני מראיין כל מועמד באופן אישי ורק אם אני” מאמין שהוא עתיד להיות “נינג’ת קוד”, הוא מתקבל לקורס שלי. 

סוד נוסף הוא ההכנה לקורס. אני דורש מהלומדים לבוא מוכנים לקורס. לפני הקורס אני נותן להם סילבוס של ידע מקדים ומקורות חינמיים שאותם עליהם ללמוד לפני הקורס כדי לשלוט בכל מה שחשוב כדי לקפוץ למים ולהשתלב בקורס. 

הודות לסינון, לרמת הלומדים ולידע המקדים שאתו באים הלומדים לקורס אנחנו מספיקים יותר פרויקטים בזמן קצר. אנחנו לומדים ומתאמנים בקורס בקצב מהיר כאילו שאנחנו בעבודה, וכל מי שנמצא בתחום מכיר את הקצב המהיר הנדרש מהעובדים בתעשיית ההי-טק. “

כמה עולה הקורס?

הקורס עולה רק 8,600 שקלים. יחסית לקורסים אחרים בשוק זה אולי נשמע זול, אבל ברגע שאני מקבל לקורס אנשים עם רקע ומתמקד במה שבאמת חסר” להם, אין צורך ביותר משישים שעות לימוד. בקורס שלי הם מקבלים הרבה ערך בזמן קצר. רוב הקורסים בשוק הם קורסים יקרים ונמשכים חודשים רבים מאחר והם מיועדים לאנשים חסרי רקע וידע וגם מי שנרשם אליהם מגלה שהם לא מספקים את הניסיון והמיומנות הפרקטית הנדרשים כדי להשתלב בתעשיית ההי טק.  “

אז אם גם אתם רוצים להגיע לריאיון עבודה עם תחושת ביטחון ומוכנות ולומר בבטחה שאתם מפתחי תוכנה עם ניסיון של שלושה חודשים ועם תיק עבודות מקצועי, רחב ומקיף, צרו קשר עם יניב

סטאז' להייטק

קורס ממוקד לבעלי רקע בתכנות שיכניס אותך

למשרה ראשונה בפיתוח תוכנה

לבדיקת התאמה שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

המאמר עזר לך? כאן משתפים >>