7 קורסי אנגלית מומלצים לשנת 2024

לימודי אנגלית בהתאמה אישית: מדריך מקיף לבחירת קורס שישדרג את הקריירה שלך בהייטק

קורס אנגלית מומלץ למתחילים

תוכן עניינים

קורס אנגלית הוא הצעד הראשון שלכם להצלחה בעולם ההייטק. למה? כי כל שפות הקוד, צורת העבודה והטרמינולוגיה – כולם מתבססים על השפה האנגלית

פעמים רבות תיבחנו על האנגלית שלכם במהלך הריאיון הראשוני בתעשייה טרם הקבלה לעבודה. ובנוסף, לאחר הקבלה לעבודה יהיה עליכם לנסח מיילים, להכין מצגות ולשוחח בשפה האנגלית עם עובדים מחו"ל, ולפעמים אפילו גם עם קולגות דוברי עברית בארץ. זאת מאחר והרבה חברות ההייטק כיום הן בינלאומיות.

כשאתם מגיעים לעולם ההייטק כשהאנגלית כבר בכיס הקטן שלכם, החיים הופכים לוורודים יותר: אין סיבה לשנן כמו תוכים, וכל המידע מחליק לראש בצורה היררכית וכרונולוגית. אתם לא חוששים להגיע לראיונות עבודה בלי מילון אוקספורד, ויכולים להתמודד עם משימות כמו שליחת מייל לעובדי חברה בארה"ב בראש שקט. 

אז אנגלית טובה כבר ברור שצריך… אבל האם כדאי לקחת קורס אנגלית אונליין או קורס פרונטלי? לימודי אנגלית למתחילים או קורס אנגלית עסקית? קורס אנגלית להייטק שמתמקד במקצוע ספציפי או קורס עמוק שיעזור לכם להיכנס לבטן הרכה של השפה?

במהלך המאמר הבא נסקור מגוון של קורסים באנגלית, כאשר כל אחד והיתרונות והחסרונות שלו. קורסי אנגלית יש הרבה, אבל כזה שמתאים לכם יש רק אחד!

*שימו לב - כל הקורסים מציעים הטבות לחיילים משוחררים. אם זה רלוונטי עבורכם, מומלץ לברר עם המוסדות עצמם לגבי הנחות ומבצעים. 

7 קורסי אנגלית מומלצים

#1 – אינגליש אקספרס – English Express | הקורס הפרקטי להייטק 

 • משך הקורס: חצי שנה, 26 שבועות
 • פרונטלי/זום: זום, בעבודה יחד עם מאמן אישי דרך ה- WhatsApp + מפגש אישי אחת לחודש
 • יתרון: קורס מותאם לעולם ההייטק ואנשי עסקים, ושמשלב הרצאות בזום, שיעורים מוקלטים, פגישות פרונטליות אחת לחודש וליווי ואימון אישי דרך ה- WhatsApp
 • למי זה מתאים? אנשים שאין להם זמן ומחפשים תוכנית משולבת שעדיין יש בה מסגרת וכתף
 • עלות ממוצעת: 7,200 ₪ בממוצע

הקורס של אינגליש אקספרס מציע קורס אנגלית להייטק ייחודי מסוגו, שמאפשר לתלמידים ללמוד בצורה שמשלבת בין הרצאות שבועיות ב- WhatsApp, הקשבה לשיעורים מוקלטים, הגעה אל מפגש פרונטלי אחת לחודש והתנהלות קבועה מול מאמן אישי. 

המאמן האישי גם עוזר לייעל את מערך הקורס בכך שהוא מעניק ליווי צמוד ואכפתי, וגם מעניק מסגרת שאין שנייה לה, בה אתם יודעים שאתם חייבים ללמוד כי יש מישהו מהצד השני של הווטסאפ שמחכה לתשובה מכם.

מערך הלימודים הייחודי של קורס זה מועבר על ידי קאוצ'רים דוברי אנגלית, ומותאם ספציפית רק לאנשים מענף ההייטק ואנשי עסקים. הקורס עולה כ- 7,200 ₪ בממוצע, ולכן כדאי להשתדל ולהתנסות במערך לפני הרשמה, כדי להבטיח כי מדובר במסגרת שאכן נוחה לכם.

אולי יעניין אותך:

התשובה הכנה היא שבהחלט כן. אז למה לכל כך הרבה אנשים קשה "פשוט ללמוד אנגלית"? ואיך אפשר להתגבר על זה?

>> למידע ותשובות על קורסים נוספים, תרגישו חופשי להשאיר פרטים ונעזור לכם להחליט!

#2 – DevOps Experts | קורס אנגלית מזורזת להייטק (סדנה קצרה)

 • משך הקורס: 4 מפגשים, 12 שעות לימוד
 • פרונטלי/זום: היברידי (פרונטלי וזום)
 • יתרון: מותאם לעולם ההייטק באופן אישי – ומועבר על ידי אמריקאים מהענף!
 • למי זה מתאים? כל מי שכבר יודעים אנגלית, ורוצים להתמקצע בז'רגון של תעשיית ההייטק בפרט
 • עלות ממוצעת: 1,600 ₪ 

קורס אנגלית של DevOps Experts הוא קורס קצר וממוקד, בן 12 שעות לימוד בלבד, שניתן לכל בוגר של הקורסים הנערכים במוסד הלימודים. באותו האופן, ניתן ללמוד את הקורס באופן פרטני גם אם החלטתם לעשות קורס בתחומי ההייטק השונים במקום אחר בעלות סמלית של 1,600 ₪ בלבד, וגם אם החלטתם שאתם מעדיפים לשפר דווקא את האנגלית ההייטקיסטית שלכם לפני שאתם בכלל ניגשים ללמוד מקצוע בעולם ההייטק.

היתרון הגדול הוא שמוסד הלימודים מציע קורס אנגלית להייטק אישי וספציפי, המותאם לז'רגון של התעשייה. בזכות זאת, אתם מתמקדים אך ורק בתכנים הרלוונטיים לעולם ההייטק, ולא מתעסקים בנושאים כמו אוצר מילים לא רלוונטי, דקדוק וכדומה. כיוצא מכך, חשוב להדגיש שהקורס מתאים בעיקר לאנשים שכבר יודעים להתנהל ולדבר בשפה האנגלית, ולכן אם אתם מרגישים שאתם עדיין זקוקים לעזרה והתמקצעות בשפה בכלל, כדאי לכם לבחור בקורס מקיף וכללי יותר, ואולי לשקול לחזור לקורס הזה בעתיד.

הקורס מסקר תכנים ספציפיים ומעניק כישורים מעולים שעוזרים לכם להתפתח בעולם ההייטק בקלות, כמו טרמינולוגיות והיכרות עם מושגים חיוניים, היכרות עם כתיבת מייליים בעבודה, יצירה של מצגות מותאמות לעולם ההייטק, כלים שעוזרים לנהל שיחה מקצועית בשפה "הייטקיסטית" ואפילו דרכים להעלות את הביטחון תוך כדי שיחה. זאת כדי להישמע מקצועיים בראיון העבודה לתחומים שונים בענף, כמו גם כשאתם מדברים עם הקולגות שלכם לאחר שהתקבלותם לעבודה.

את הקורס מלמדים הייטקיסטים דוברי אנגלית כשפת אם.

>> מרגישים שאתם עדיין לא בטוחים? השאירו פרטים, ונשמח לעזור לקבל את ההחלטה הנכונה בשבילכם!

רוצה פרטים על קורס אנגלית?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

#3 – WallStreet | הקורס הדינאמי

 • משך הקורס: משתנה בהתאם לרמה הנבחרת
 • פרונטלי/זום: גם וגם!
 • יתרון: מבחר עצום של קורסים שמועברים על ידי דוברי אנגלית שפת אם, כך שתוכלו לבחור את מה שנכון לכם
 • למי זה מתאים? כל מי שרוצים ללמוד אנגלית מהבסיס, וברמות גבוהות יותר
 • עלות ממוצעת: משתנה. קורס אנגלית אונליין מציע מגוון תוכניות לימוד, שנעות בין 575 ₪  ל- 867 ₪ בחודש

הקורס או יותר נכון הקורסים שמציע וול סטריט הם רבים ומגוונים. בינינו, מי לא שמע על וול סטריט? שמו של המקום הולך לפניו, כך שרבים כבר מכירים את המוניטין והאיכות של הקורס של וולסטריט.

מוסד הלימודים מציע מגוון עצום של קורסים, שניתן ללמוד באופן פרונטלי, כמו גם קורס אנגלית אונליין שניתן ללמוד לפי מנוי חודשי ואפילו שנתי, בהתאם לצרכים שלכם.

הרמות בקורסים מתחלקות בצורה הבאה: קורס למתחילים או מתקדמים ואפילו קורס אנגלית עסקית שכל המטרה שלו הוא להכין אתכם לעולם העסקים. 

הקורסים כולם מועברים על ידי דוברי אנגלית שפת אם, ונערכים בצורה מותאמת אישית, בהתאם למתכונת שעות שאתם בוחרים, בזכות המגוון הרחב שהמקום מציע.

עם זאת, חשוב להדגיש שהמגוון הרחב של הקורסים איננו מציע קורס אנגלית להייטק שמותאם באופן אישי, וכתוצאה מכך מומלץ לאנשים שרוצים לשפר ולהשחיז את האנגלית שלהם באופן כללי, בין אם מרמת הבסיס או מרמה גבוהה יותר, בכדי להצליח ולהתנהל בשפה בענף ההייטק בפרט ובעולם בכלל. השיטה של וול סטריט ידועה כמוצלחת מאוד, אך אם אתם רוצים להתמקצע בשפה של עולם ההייטק באופן ספציפי, כדאי לשקול קורס ממוקד יותר. 

#4 – ברליץ | הקורס המנוסה

 • משך הקורס: משתנה בהתאם לרמה הנבחרת
 • פרונטלי/זום: גם וגם!
 • יתרון: חברה שמלמדת אנגלית מעל ל- 145 שנים! 
 • למי זה מתאים? כל מי שרוצה ללמוד אנגלית מהבסיס, וברמות גבוהות יותר
 • עלות ממוצעת: משתנה בהתאם לרמה הנבחרת, החל מ- 1,975 ₪ בממוצע

בדומה לוול סטריט, גם ברליץ הוא בית ספר שידוע בהיותו מעולה ללמידת השפה האנגלית על בוריה בכל הרמות. המקום מציע קורס אנגלית למתחילים כמו גם קורס למתקדמים וקורס אנגלית עסקית נרחבים. 

ניתן לקחת קורס אנגלית אונליין או להגיע אל אחד הסניפים וללמוד באופן פרונטלי, בפורמט פרטי, זוגי או קבוצתי. 

היתרון של ברליץ טמון בשיטה הייחודית שפיתחו ללמידת אנגלית, ובהיות מוסד הלימודים עם ניסיון יוצא דופן של למעלה מ- 140 שנות ניסיון בלימוד השפה האנגלית, מדוברת ובכתב כאחד. 

חשוב לציין שגם במקרה זה, מדובר בקורסים באנגלית שהם יותר כלליים, ומותאמים בעיקר לאנשים שמעוניינים ללמוד אנגלית ברמה גבוהה, אך לא בהכרח אנגלית שמתקשרת לענף ההייטק באופן פרטני.

במקרה כזה, בו מספר מוסדות מציעים קורסים בעלי מבנים דומים, נשאלת השאלה היכן כדאי יותר ללמוד? התשובה? פונים אל מוסד הלימודים, מגיעים/מתחברים אל שיעור ניסיון, ובוחנים היכן מרגישים יותר נכון. גם חשוב לזכור שלכל קורס יש שיטה מסוימת שלפיה הוא עובד, ומחקר שלה יכול לעזור ולעשות את הבחירה הנכונה יותר. במידה ואתם מעוניין בקורס פרונטלי, גם המיקום הוא חשוב, וכדאי לבדוק היכן הסניפים של כל קורס, ומה קרוב יותר אליכם – שיהיה לכם נוח.

>> בכדי לגלות את כל המידע על הקורס בברליץ ובכל מוסד לימודים אחר, השאירו פרטים ותקבלו את כל המידע על מגש של כסף, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה בשבילכם!

רוצה פרטים על קורס אנגלית?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

#5 – ברלינגטון | קורס אנגלית מותאם אישית

 • משך הקורס: משתנה בהתאם לרמה הנבחרת
 • פרונטלי/זום: גם וגם!
 • יתרון: למידה עם מורים דוברי אנגלית שפת אם, בכיתות קטנות ועם יחס אישי 
 • למי זה מתאים? כל מי שרוצה ללמוד אנגלית מהבסיס, אנגלית מותאמת לענף ההייטק ורמות גבוהות יותר של קורס אנגלית
 • עלות ממוצעת: משתנה בהתאם לאופן הלמידה ואורך הקורס

ברלינגטון הוא מוסד לימודים אהוב ומוכר, שמציע מגוון עצום של קורסים בשיטת למידה פרונטלית, כמו גם קורס אנגלית אונליין ברמות משתנות. המקום מציע קורס אנגלית למתחילים או מתקדמים, ואפילו קורס אנגלית עסקית וקורסים מותאמים אישית, כמו קורס אנגלית להייטק וענפים נוספים.

היתרון הוא בשיטה המיוחדת שברלינגטון מפתחת, ובדינאמיות שלה להציע מגוון עצום של קורסים שמועברים על ידי מורים דוברי אנגלית שפת אם. קבוצות הלמידה הן קטנות, וכל תלמיד מקבל יחס אישי ואכפתי. בנוסף, הוא מבין המוסדות הגדולים היחידים שמציע קורס אנגלית להייטק שמותאם אישית למקצוע, כך שניתן לבחור מסלול של קורס כללי, ולאחר מכן להתמקצע גם עם קורס אנגלית להייטק בהמשך.

עלות הקורס משתנה בהתאם לרמת הלמידה הנבחרת ואורך הקורס עצמו. מאחר ובדומה למקומות רבים גם לברלינגטון שיטת לימוד ייחודית, כדאי ואפילו מומלץ להגיע/להתחבר לשיעור ניסיון, ולראות היכן נוח לכם ללמוד יותר.

רוצה פרטים על קורס אנגלית?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

#6 – קמפוס IL | קורס חינמי

 • משך הקורס: 15 שבועות, 3-4 שעות בשבוע
 • פרונטלי/זום: זום
 • יתרון: קורס שמאושר על ידי משרד העבודה
 • למי זה מתאים? הקהילה החרדית, וכל מי שרוצה ללמוד אנגלית עסקית ברמה בסיסית
 • עלות ממוצעת: חינם!

עוד בתקופת הקורונה, קמפוס IL פתחה קורס אנגלית עסקית מיוחד, בכדי לעזור לכל מי שצריך וצריכה ללמוד אנגלית למתחילים בחינם. מטרת הקורס היא להכין את כל מי שצריך לעולם התעסוקה מבחינת השפה האנגלית כך שהשפה לא תהווה מכשול, ותעזור לאנשים לעשות את הצעד הראשון בתהליך חיפוש העבודה בביטחון.

קורס אנגלית של קמפוס IL הוא חינמי לחלוטין, מה שמהווה יתרון משמעותי. עם זאת, יש לציין שבאופן כללי הוא מותאם בעיקר לקהילה החרדית. הוא גם מתקיים במתכונת אונליין בלבד, ומאפשר ללמוד אך ורק אנגלית תעסוקתית ברמה הבסיסית, כהכנה לקורס מתקדמים. הקורס אינו מותאם לעולם ההייטק בפרט, ולא מציע כלים שיכולים לעזור לכם לרכוש את כל אוצר המילים שאתם צריכים, כמו גם את הכישורים המתאימים להתנהל בראיון עבודה בענף ההייטק, לכתוב מיילים ולנהל שיחה תוך שימוש בז'רגון הנכון.

ובכל זאת, מדובר בקורס חינם שמאושר על ידי משרד העבודה. אם אתם מרגישים ברמת המתחילים בשפה האנגלית, כדאי ואפילו מומלץ להיעזר בקורס ולעבור על תכניו. תמיד ניתן להמשיך ולשלם על קורס אנגלית שמותאם להייטק או קורס אנגלית עסקית בהמשך, לאחר שכבר צברתם ידע בסיסי וקיבלתם כלים לפתוח איתם את ההתנהלות עם השפה ברגל ימין.

#7 – דיאלוג | קורס אנגלית עם אלמנט "משחקי"

 • משך הקורס: משתנה בהתאם לרמה הנבחרת
 • פרונטלי/זום: גם וגם!
 • יתרון: קורס אותו מעבירים מורים דוברי אנגלית שפת אם, שמשלב בין טכניקה של סרטונים, שירים ומשחקים ללמידת השפה האנגלית
 • למי זה מתאים? כל מי שכבר לומד ומגיעים אל האוניברסיטה הפתוחה, כמו גם אנשים שרוצים לשפר את האנגלית שלהם מהרמה הנמוכה לגבוהה ביותר
 • עלות ממוצעת: משתנה בהתאם לאופן הלמידה ואורך הקורס

דיאלוג היא יחידת חוץ של האוניברסיטה הפתוחה, שמציעה מגוון של קורסים באנגלית שנערכים בקמפוסים של האוניברסיטה הפתוחה. חשוב לציין כי מדובר ביחידת חוץ, ואין למידה במקום מציעה תואר או תעודה יוקרתית מצד האוניברסיטה הפתוחה, אלא על ידי מוסד הלימודים דיאלוג, בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה.

בית הספר דיאלוג מציע קורס אנגלית אונליין ופרונטלי למתחילים, מתקדמים, אנגלית עסקית וגם אנגלית כהכנה לשוק העבודה בפרט. ניתן ללמוד את הקורס גם עם מורה פרטי דרך אפליקציה.

היתרון של דיאלוג הוא שהם מציעים קורס עם שיטת לימוד מאוד נעימה, עדינה ומיוחדת, שכוללת שימוש במשחקים ושירים ככלי לדבר יותר אנגלית ולהכיר את השפה בצורה קלילה. בזכות זאת, התלמידים גם מתרגלים וגם צוברים ביטחון בשפה.

עלות הקורס משתנה בהתאם לרמת הלמידה הנבחרת ואורך הקורס עצמו. מאחר ומדובר בהרשמה אל קורס אנגלית ייחודי, כדאי ואפילו מומלץ להגיע/להתחבר אל שיעור ניסיון, כדי לגלות אם זה הקורס שנכון עבורכם.

>> כבר התבלבלתם מכמות הקורסים? השאירו פרטים, ונדאג לעזור לכם למצוא קורס שתפור עליכם!
*הבהרה: את כל המידע בסקירה זו אספנו ממקורות גלויים באינטרנט, אתרי הקורסים והסילבוס של התוכניות השונות.

שאלות ותשובות

עדיין מתלבטים? הנה כמה שאלות נפוצות שבטח עלו לכם לראש.

למה כדאי לעשות קורס אנגלית כדי להשתלב בעולם ההייטק?

השפה האנגלית היא קריטית לעולם ההייטק – כל שפות הקוד, המערכות וההתנהלות במחשב נעשות בשפה האנגלית, כמו גם ההתנהלות מול הקולגות שלכם לעתיד. בנוסף, פעמים רבות תיבחנו על השפה האנגלית במהלך הריאיון הראשוני בתחום בו בחרתם, וגם לאחר הקבלה לעבודה יהיה עליכם לנסח מיילים, להכין מצגות ולשוחח בשפה האנגלית גם עם דוברי עברית וגם עם עובדים בחו"ל, מאחר ועיקר חברות ההייטק כיום הן בינלאומיות.

איך אפשר לבחור את הקורס הנכון ביותר עבורכם?

כדאי לכם לשקול מהי באמת הרמה שלכם בשפה האנגלית, ולבחון אם אתם צריכים ללמוד אנגלית מהבסיס או רק להכיר את אוצר המילים של עולם ההייטק בפרט. בנוסף, כדאי ואפילו מומלץ לנהל שיחות עם כל הקורסים ואפילו להגיע/להתחבר אל שיעור ניסיון, כדי לגלות מהי המסגרת והשיטה שאכן נכונות עבורכם.

כדאי ללמוד במסגרת קורס אנגלית אונליין או פרונטלי?

זו תשובה שתלויה בהרבה מאוד גורמים, אך בסופו של דבר אתם מכירים את עצמכם הכי טוב! אם אתם יודעים שאתם יכולים להתרכז גם דרך הזום – מעולה, אך אם אתם רוצים להכיר אנשים וליצור קשרים, לבנות קבוצות למידה וגם יודעים שהכי קל לכם להתרכז דווקא בסביבת כיתה, כדאי ואפילו מומלץ להשקיע ולהגיע אל קורס פרונטלי.

>> הגיע הזמן לקחת את הקריירה שלכם בהייטק לשלב הבא – עם קורס אנגלית מקצועי. השאירו פרטים ונעזור לכם למצוא קורס שתפור עליכם!
אולי יעניין אותך:

"ללמוד אנגלית כמו שלמדתם לנהוג"

הרמה שלכם באנגלית תוקעת אתכם? תכירו את השיטה הייחודית שעזרה ליותר מ- 1000 הייטיקיסטים לדבר אנגלית בביטחון ולפתח את הקריירה שלהם בתעשייה. לראיון המלא >>

מאמרים שיעזרו לכם להחליט על קריירה בתחום:

אנגלית בהייטק

אנגלית בהייטק | האם זה באמת תנאי הכרחי להצלחה בתעשייה?

טיפים ללימוד אנגלית

7 טיפים שיעזרו לכם לדבר אנגלית בעבודה

ראיון עבודה באנגלית

ראיון עבודה באנגלית – ככה תעברו אותו בהצלחה!

הצוות של Express English

האם חוסר שליטה באנגלית יכול לפגוע לכם בקריירה בהייטק?

רוצה פרטים על קורס אנגלית

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

רוצה פרטים על קורס אנגלית

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

אולי יעניין אותך:

שלחו את המאמר לחבר/ה >>>

רוצה פרטים על קורס אנגלית?