האם חוסר שליטה באנגלית יכול לפגוע לכם בקריירה בהייטק?

התשובה הכנה היא שבהחלט כן. אז למה לכל כך הרבה אנשים קשה "פשוט ללמוד אנגלית"?

למידת שפה חדשה בגיל מבוגר יכולה להראות מאוד מאיימת. אנחנו מודעים יותר לחוסר השליטה שלנו, חוששים לגמגם, מתפדחים לעשות טעויות מול אנשים אחרים, אז פשוט… נמנעים.
בדיוק בגלל זה שוחחנו עם נועם רז, מייסד Express English, שהסביר לנו על השיטה הייחודית שפיתח ללמוד אנגלית, שמותאמת במיוחד לעובדים בתעשיית הייטק, והוכיחה את עצמה עם למעלה מ- 1000 בוגרים שהתקבלו והתקדמו בתעשייה.

הצוות של Express English

תוכן עניינים

אנגלית בהייטק?

תעשיית ההיי-טק היא גלובלית ומבוזרת מאוד, ומתבססת על תקשורת באנגלית. בהרבה חברות הייטק יכול להיות שראש הצוות שלכם בכלל יושב בספרד, שצוות התשתיות שלכם יושב בהודו, השיווק בקליפורניה והלקוחות? אלו שמייצרים את כל ה"כסף הגדול" בהייטק, ובכן, הם בכל העולם.

בלי יכולת טובה באנגלית תתקשו להכיר מושגים מקצועיים, להשתתף בישיבות, לשתף פעולה עם אנשים בתוך החברה או מחוצה לה, ואפילו לעבור ראיון עבודה. בלי אנגלית פשוט יהיו לכם פחות אפשרויות לפתח את הקריירה ולהתקדם.

אבל חוץ מהחשש "לעשות פדיחות", אחד הדברים שמונעים מאנשים ללמוד אנגלית הוא שיטת הלימוד שכולנו מכירים מהעבר. כבר מבית הספר היסודי, דרך התיכון והלימודים המתקדמים, אנחנו מורגלים "ללמוד ידע". כאשר ניסו ללמד אותנו אנגלית בבי"ס עשו את זה באותה שיטה: "זה אוצר המילים, זה התחביר, אלו חוקי הלשון…" ואז כמובן, תרגילים ומבחנים….ועדיין לא הלך לנו.
אבל אם תראו איך תינוקות לומדים שפה, תבינו שזה בא להם באופן טבעי, בלי לדעת מילה אחת לפני.

במאמר הזה דיברנו עם נועם רז, שהסביר לנו כיצד הדרך הטבעית שבה ילדים לומדים שפה, הפכה לשיטה אפקטיבית שעזרה למאות בוגרי התוכנית שלו לשפר את האנגלית ולקדם את הקריירה שלהם.

אז מה זה בעצם Express English?

Express English היא תכנית לימוד אנגלית חדשנית וייחודית, המיועדת לישראלים שרוצים לשפר את השטף והביטחון שלהם בדיבור אנגלית.
אנחנו משתמשים בשיטות למידה חווייתיות ומעשיות, ולא רק שינון אוצר מילים.  אני רוצה שהמתאמנים שלנו  יתמקדו קודם כל באיך לחשוב באופן טבעי באנגלית, ברמה יומיומית ממש. המילים והביטויים כבר יצטרפו בהמשך באופן טבעי, בדיוק כמו שהיינו ילדים.

כשאתה מדבר עם תינוק ומלמד אותו מילים ומשפטים שלמים, זה קורה לו באופן טבעי כי המוח שלו חושב בשפה שהוא שומע סביבו. אני בעצם מוציא את כל הלחץ מה"ידע" ומהמילון, ועוזר לאנשים פשוט להרגיש בנוח לבטא את עצמם. ברגע שזה קורה אז המוח שלנו הופך מאבן אטומה מלחץ לספוג שלומד כל הזמן.

הרי כולנו יודעים לדבר עברית באופן שוטף ובלי מאמץ עוד לפני שלמדנו אותה בבית הספר. זה מאוד דומה לישראלים שחיים בחו"ל ומשפרים את האנגלית שלהם במהירות רק כי הם חיים שם ונאלצים להתמודד עם דברים פשוטים כמו להזמין קפה, לקחת מונית, לקנות אוכל בסופר, ואת כל זה הם עושים בלי ללכת למורה לאנגלית. ללמוד שפה זה הרגל, לא ידע תאורטי.

נועם רז

נועם רז,מייסד ומנכ"ל אינגליש אקספרס​

גר בתל אביב, בצבא שירת כראש צוות בממר"ם. לאחר הצבא עבד בניהול פרוייקטים טכנולוגיים בארה"ב ובארץ ניהל פרוייקטים בתחום המובייל בבנק הפועלים. ב-2016 נועם הקים את Express English במטרה לשתף עם העולם את השיטה ייחודית שפיתח. מאז התאמנו בהצלחה בשיטה מעל ל -1000 בוגרות ובוגרים, שהצליחו להתגבר על אחד המכשולים הגדולים שלהם להתקדם בקריירה גלובלית משמעותית - פשוט לדבר אנגלית.

איך עובדת השיטה הייחודית של אקספרס אינגליש?

בואו נחשוב על למידה של שפה כמו שלומדים נהיגה – תחשבו איך זה הרגיש לכם כשהתחלתם ללמוד. בהתחלה נבהלים מכל מכונית שעוקפת אותנו, מסתבכים בחניה ברוורס… ועכשיו? אתם משייטים ב- 100 קמ"ש בסבבה שלכם ושומעים מוזיקה, בזמן שעשרות רכבים טסים לידכם. מטורף לא? אז בדיוק כמו בנהיגה:

  • בהתחלה, אתה לומד לנהוג בחניון או בכבישים שקטים בשכונה – מתרגל בסיסי נהיגה כמו היגוי, בלימה והאצה, בלי הרבה תנועה סביבך.
  • אחר כך אתה יוצא לנהוג בכבישים ראשיים יותר בעיר – כבר יש יותר מכוניות וצמתים, אבל עדיין בקצב נוח ומבוקר.
  • ולבסוף אתה מגיע לנסיעה בכביש מהיר – שם התנועה מהירה וצפופה, ואתה צריך לשלב ולעקוף מכוניות תוך כדי שמירה על מהירות גבוהה.

כך גם באנגלית – תחילה מתרגלים דיבור בסיסי עם עצמך, אחר כך שיחות פשוטות עם מכרים, ולבסוף מגיעים לרמה גבוהה של שיח מקצועי ודיונים מורכבים.

המיקוד הוא בהצלחות קטנות – להתקדם עם המון צעדים מוצלחים קטנים, בצורה מבוקרת והדרגתית, ולא לקפוץ ישר למצבים מאתגרים מדי. כך נבנה ביטחון ושליטה אמיתיים בשפה, בדיוק כמו בנהיגה.

שיטת אקספרס

Express English שיטת לימוד

אילו כלים אתם מציעים שעוזרים להפוך את המתאמנים לדוברי אנגלית?

התכנית שלנו ב-Express English בנויה כדי לעזור למתאמנים להפוך את האנגלית לחלק בלתי נפרד מהחיים שלהם.
קודם כל, תתחילו לצ'טט עם המאמן האישי בוואטסאפ כמו עם חבר. לא משנה איזה טעויות תעשו, הוא פשוט יעזור לכם לשפר את עצמכם בצורה טבעית.
אחר כך תוכלו להתחבר ל-English Buddies, לסנן קצת את האנגלית ופשוט לשוחח על מה שבא לכם. המטרה בשלב זה הוא שתראו שאתם יכולים לנהל שיחה רציפה באנגלית.
כשתרגישו בנוח, תצטרפו להרצאות ומפגשי זום שאנשים מעבירים לקבוצות, תציגו את עצמכם ותשאלו שאלות, ואחרי מס' כאלו, תוכלו גם לתת פרזנטציה באנגלית בזום או מול קהל ב ExpressX – אירוע ההרצאות החודשי שלנו. לאט לאט תגלו שאתם יכולים להיות עצמכם – גם באנגלית.
ככה תבינו שאנגלית היא לא עוד מקצוע בבית ספר, אלא כלי תקשורת אמיתי שאתם יכולים להשתמש בו באופן יומיומי בחיים שלכם. זה המפתח לדיבור טבעי ובטוח באנגלית!

איך נראית התוכנית של Express English אחרי שמצטרפים:

הרצאות ופרזנטציות שבועיות ב-Zoom
ליווי ואימון אישי ב-WhatsApp
שיחות אימון אישיות שבועיות
מערכת אונליין זמינה 24/7
50 שעות של תוכן מקצועי מוקלט
סימולציות לפרזנטציות עם פידבק אישי
שיחות עם הייטקיסטים ואנשי עסקים מתחומך
ערבי הרצאות חודשיים בסגנון TED

איך אתם שונים מקורסי אנגלית אחרים בשוק?

מה שהופך את Express English לייחודית בהשוואה לפלטפורמות לימוד אנגלית אחרות, זה הגישה שלנו ללמידה חווייתית ומעשית.
במקום "להאכיל" את התלמידים באוצר מילים שהם ישכחו במהרה, אנחנו מלמדים אותם איך לחשוב באנגלית על מנת שיוכלו לשלוף את המילים והביטויים הנכונים באופן טבעי.

הפלטפורמה שלנו מראה לתלמידים איך לבצע משימות בסיסיות באנגלית – כמו להכין קפה או לתאר חפצים בבית – ואז הם מקליטים את עצמם ומקבלים משוב מהמאמנים שלנו. כך הם לומדים לחשוב ולדבר באנגלית באופן ספונטני וטבעי.

אני מכיר בכך שלפעמים אפשר להצליח להתקבל לעבודה בהייטק גם עם אנגלית חלשה, אבל זה מגביל את היכולת להתקדם ולאורך זמן. כדי לפתח קריירה ולהוביל צריך שטף מחשבה ודיבור באנגלית.

הגישה שלנו ב-Express English מאפשרת לתלמידים לרכוש ביטחון ויכולות תקשורת באנגלית, בדיוק כמו שילדים לומדים שפה ראשונה – באופן טבעי והדרגתי. זו המפתח להצלחה אמיתית בעולם העבודה הגלובלי.

למי מתאים ללמוד אצלכם?

תכנית הלימודים מיועדת לאנשים עם אנגלית ברמה בינונית עד מתקדמת, ומותאמת במיוחד לאנשים שעובדים בהייטק וצריכים להשתמש באנגלית באופן מקצועי ויומיומי.
אנחנו לא מקבלים מתחילים גמורים. אם אתם מסוגלים לטייל בחו"ל ולבטא את עצמכם באופן מינימלי כדי להסתדר ולהתמצא, זו הרמה הבסיסית ביותר כדי להתקבל לתוכנית. מעבר לכך התוכנית היא אישית ולכן מתאימה לאנשים שיודעים אנגלית בסיסית ורוצים להשתפר בדיבור שוטף והטמעת השפה.

האימון מותאם לצרכים הספציפיים של כל משתתף, במטרה לעזור לכם להתגבר על חסמים אישיים בדיבור ושימוש באנגלית. בהמשך התהליך, המשתתפים מתנסים בדיבור על נושאים מקצועיים ומשתתפים בדיונים קבוצתיים – שתי פעילויות הכרחיות להצלחה בסביבת עבודה גלובלית.

אנחנו בעיקר פונים למי שצריכים להשתמש באנגלית באופן אקטיבי בעבודה שלהם, ורוצים לשפר את הביטחון והשטף במפגשים מקצועיים.

"אנחנו עוזרים להייטקיסטים ומנהלים להפוך לדוברי אנגלית ולעבוד בשוק הגלובלי"

חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי לרמה שאני מצפה לה.  כיום אני מדבר בלי לעצור, קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

1576138428399

Dima Shaposhnykov
Cyber Security Specialist
PWC

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש. לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת .בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף
השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום.

Lihi-Raichelson

Lihi Raichelson
Co-Founder and CEO Belle​

הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.

David-Baba-1

David Baba
Product Manager

חלק גדול מהלקוחות שלי הם דוברי אנגלית, ואני טס הרבה מהעבודה. בעזרת שיטת אקספרס שיפרתי את האנגלית שלי לרמה שאני מצפה לה.  כיום אני מדבר בלי לעצור, קשה לתאר את זה, זה פשוט נכנס לי לסיסטם.

1576138428399

Dima Shaposhnykov
Cyber Security Specialist
PWC

השבוע דיברתי בפורום של מעל 40 איש. לראשונה בחיי לא הייתי מרוכזת .בתחביר אלא פשוט דיברתי בשטף
השיטה הזו נתנה לי את הכלים להיות עצמאית בתהליך שלי ולהשתפר כל הזמן ובכל מקום.

Lihi-Raichelson

Lihi Raichelson
Co-Founder and CEO Belle​

הסדנה והמאמנים בה נותנים את הכלים והביטחון להתמודד עם מחסומים בשפה האנגלית. רשת הביטחון שנוצרת מאפשרת להתבטא טוב יותר באנגלית במעגלים החברתיים השונים.

David-Baba-1

David Baba
Product Manager

5/5

Nate Leibzon
Product Manager, Tetavi

5/5

Marina Matatov
Account Manager at Bright Data

מה היית מציע למי שמתחיל ללמוד אנגלית?

קודם כל, אל תחששו מלעשות טעויות או להיתקע במהלך פרזנטציה. זה טבעי לכולנו. תתרגלו לחשוב באנגלית ביום-יום כדי לאפשר שליפה מהירה יותר של מילים מסוימות.
שנית, תתחילו לדבר אנגלית בקול רם עם עצמכם כל יום, אפילו רק 7 דקות. ספרו על היום שלכם, תיאור פעולות וכדומה. זה יבנה את הביטחון והשטף.
ולבסוף, תתרגלו אנגלית בנושאים יומיומיים פשוטים שאתם כבר יודעים היטב. תתארו לעצמכם בקול רם איך אתם עושים דברים כמו הכנת קפה, בישול או נסיעה לעבודה. זה ייצור נוחות ושליטה טובה יותר בשפה.

אל תתייאשו מהטעויות, תתרגלו אנגלית כל יום בדרכים פשוטות, ותרגישו את הביטחון גדל לאט לאט. תהנו מהתהליך!

הרשמה לתוכנית Express English

+ הטבה מיוחדת לגולשי

למי התוכנית מתאימה?

התכנית מותאמת להייטקיסטים, אנשי עסקים ומנהלים שצריכים לדבר באנגלית בעבודה. תנאי הקבלה כוללים:

1.

צורך מיידי

יש לך צורך מיידי לדבר באנגלית בעבודה או שאתם בתהליך ראיונות עבודה באנגלית בחודשים הקרובים

2.

אנגלית ברמה בינונית ומעלה

יש לך יכולת להחזיק בשיחה בסיסית של כמה דקות באנגלית (גם אם זו אנגלית "שבורה" – בדומה לשיחות קצרות שאנחנו עושים בחו"ל כתיירים)

3.

מחוייבות לתהליך​

שעתיים בשבוע לביצוע משימות. שיחת אימון שבועית של 15-20 דקות. הקלטה עצמית יומית של לפחות7 דקות ביום

הרכב ומבנה התוכנית

מערכת אונליין ל-6 חודשים

במערכת 26 פרקים – כל פרק מכיל סרטונים ותרגילים אשר נפתחים בקצב של פרק לשבוע להטמעת האנגלית לאורך יום העבודה.

אימון אישי למשך 6 חודשים

במהלך האימון האישי המתאמנים רוכשים הרגלי חשיבה באנגלית, שטף וביטחון עצמי, ומתחילים להטמיע אותה ככלי בחיי היום יום שלהם. המו כן, המתאמנים מסגלים יכולת עבודה עצמאיתעל המערכת וממשיכים לעבוד בה וכן להינות מחברות במועדון אקספרס למשך שנה מיום הצטרפותם.

אימון WhatsApp

המתאמנים נכנסים לפלטפורמה, צופים בהדרכות ובסרטונים ושולחים משימות והקלטות למאמן בווטסאפ. המאמן מספק פידבק, הערות ותמיכה כדי לעודד תיקון עצמי והמשך הטמעה של הרגל.

שיחת אימון שבועית

סה"כ 26 שיחות בקצב של שיחה אחת לשבוע וייתקיימו רק לאחר צפייה וביצוע של המטלות השבועיות. מטרת השיחות לוודא הטמעת הרגלים, ביצוע סימולציות של ראיונות עבודה, מצגות ושיחות מכירה. במידת הצורך המאמנים יתנו לכם מטלות נוספות כדי להביא אתכם לכושר שיא.

הטבה בלעדית לגולשי אתר טקמונסטר!

הרשמו עכשיו וקבלו חודש אימון נוסף שלם שבו תוכלו לבצע סימולציות לראיונות עבודה, להתאמן על פרזנטציות או להתכונן לפגישות חשובות. שווי הטבה כ-1,300 ש"ח ! *

express english
*ההטבה תקפה רק לנרשמים שנמצאו מתאימים לתוכנית, שנרשמו דרך הטופס ועברו אימות טלפוני באמצעות הווטסאפ או SMS. ההטבה הינה אישית ואינה ניתן להעברה. ההטבה תינתן רק למתאמנים אשר ישלימו בהצלחה את כל תוכנית האימון .

שלחו את המאמר לחבר/ה >>>