כמה תוכלו להרוויח בבדיקות תוכנה?

אספנו עבורכם נתוני שכר מעודכנים בתפקידים שונים בתחום ה-QA והאוטומציה

חולמים לעבוד בעולם המרתק של בדיקות תוכנה? לא בטוחים אילו משכורות מחכות לכם שם? אם כן, אתם בהחלט לא לבד! QA הוא חלק בלתי נפרד מכל חברת טכנולוגיה, והוא אחד התחומים הכי פופולריים ומבוקשים בתעשיית ההייטק. החברות המובילות בעולם מחפשות בודקי תוכנה ואנשי אוטומציה מיומנים שיאפשרו להן לייעל תהליכים, לשפר את איכות המוצר ולספק את צרכי הלקוחות. אז באילו תפקידים ניתן לעבוד, כמה באמת מרוויחים ב-QA והכי חשוב – האם זה בשבילכם? כל התשובות במאמר.

משכורת QA

תוכן עניינים

תהיתם פעם כמה מרוויח בודק תוכנה בלי ניסיון? ומה לגבי מהנדסת אוטומציה? במאמר הזה נסקור נתוני משכורת QA בישראל וננסה להבין מהי המשכורת הממוצעות בכל תפקיד, לפי רמת ניסיון.

בעידן הדיגיטלי של היום, בו תוכנות ויישומים ממלאים תפקיד אינטגרלי בחיים של כולנו, הבטחת האיכות והפונקציונליות שלהם היא מעל הכל. בדיקות תוכנה (או QA) הוא תחום שנועד להבטיח שמוצרי תוכנה עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות ומספקים את חווית המשתמש הרצויה.

בניגוד למה שאתם חושבים, QA זה לא רק מציאת באגים. מדובר בהבנת הארכיטקטורה של התוכנה, הניואנסים שלה, והבטחה שהיא תואמת את ציפיות המשתמש. תחת אותו התחום ישנם משרות של בדיקות תוכנה ידניות ומשרות אוטומציה. הקטגוריה השניה מתמקדת באוטומציה של בדיקות תוכנה, מה שהופך את תהליך ה-QA למהיר יותר, יעיל יותר ועקבי יותר.

אבל מעבר להיבטים הטכניים, ישנה סקרנות גוברת לגבי משכורות QA ותפקידי אוטומציה שונים בשוק. אז כמה בדיוק אפשר להרוויח? אילו התמחויות "שוות" יותר בשוק? וכיצד יראה תלוש השכר שלכם בעוד כמה שנים? במאמר זה נבין כמה מרוויחים בבדיקות תוכנה באמת, ונשפוך אור על הגורמים המשפיעים על השכר בתחום.

>> לקריאה נוספת: מה זה QA, למי זה מתאים ואיך מתחילים לעבוד בתחום?

לא בטוחים אם תחום ה-QA (בדיקת תוכנה) הוא בשבילכם?

אל תתחייבו לשלם על קורסים יקרים לפני שתבדקו אם זה מתאים לכם. בתחום בדיקות התוכנה, ידע בסיסי בשפות תכנות כמו HTML הוא כלי חשוב בארסנל של בודקי התוכנה. זה מאפשר לכם להבין טוב יותר את מבנה האפליקציות והאתרים שאתם בודקים, ולזהות טעויות נפוצות שעלולות להופיע. סידרנו לכם שבועיים חינם בקורס תכנות אונליין בקודבוקס. הקורס יספק התנסות מעשית אונליין בתכנות, ויעזור לכם להחליט אם התחום מתאים עבורכם. לקבלת שבועיים התנסות בחינם >>


שכר QA: אלו הגורמים המשפיעים ביותר  

תחום ה-QA והאוטומציה הוא עצום, וטווחי השכר משתנים באופן משמעותי בהתאם להתמחות שלכם, ולמידת הניסיון. הנה פירוט קצר של כמה גורמים מרכזיים שמשפיעים על המשכורות בעולם ה-QA.

ניסיון: שכר QA ללא ניסיון יהיה נמוך משמעותית מאשר בודק תוכנה מנוסה. ככל שבודקי תוכנה צוברים ניסיון ומשפרים את כישוריהם, השכר שלהם יעלה בצורה משמעותית. בתפקידים בכירים, בייחוד במשרות ניהול, אפשר להגיע למשכורות גבוהות במיוחד. 

התמחות: בעולם ה-QA ישנן התמחויות ספציפיות שמאפשרות להרוויח משכורות גבוהות יותר. לדוגמה, מהנדס אוטומציה הבקיא בכלי בעל ביקוש גבוה כמו סלניום עשוי להרוויח יותר מאשר בודק ידני. באופן דומה, מומחיות בתחומים נישתיים, כמו בדיקות אבטחה או בדיקות עומסים, יכולה גם להוביל לשכר גבוה יותר.

השכלה: אמנם לניסיון מעשי יש חשיבות רבה יותר, אבל גם הסמכות ותארים רלוונטיים יכולים לתת לכם יתרון. הסמכות ממוסדות מוכרים או קורסים במתודולוגיות בדיקה ספציפיות יכולות לא רק לשפר את מערך המיומנויות שלכם כבודקי תוכנה, אלא גם לאפשר הזדמנויות עם שכר טוב יותר.

הבנת הגורמים הללו חשובה עבור אנשי מקצוע המעוניינים למקסם את צמיחת הקריירה שלהם. בסעיפים הבאים, נעמיק בשכר הממוצע בתפקידי QA שונים בישראל. 

אולי יעניין אותך: 

מחפשים קורס QA שיכניס אתכם לתחום מבוקש בתעשיית ההייטק? צפו בסקירה המקיפה של כל הקורסים המומלצים בבדיקות תוכנה!


ממוצעי השכר לבודקי QA ואוטומציה בישראל

ישראל נחשבת ל"סטארט-אפ ניישן" בזכות כמות הסטארטפים וחברות ההייטק הגלובליות שנמצאות פה. בזכות הרוח החדשנית ומגוון חברות הטכנולוגיה בארץ, אין פלא שהביקוש למקצועות בתחום ה-QA והאוטומציה גבוה במיוחד. הנה סקירה מהירה של ממוצעי השכר למקצועות אלה בישראל, בהתאם לרמת הניסיון:

שכר בודק.ת תוכנה (QA)

  • 0-2 שנים: שכר QA בלי ניסיון עומד על 10-14 אלף ש"ח בממוצע.
  • 2-5 שנים: מקצוענים עם יותר ניסיון יכולים לצפות להרוויח בין 14-20 אלף ש"ח.
  • 6-10 שנים: בודקי QA עם הרבה ניסיון יכולים לצפות להרוויח בין 18-22 אלף ש"ח.
  • ניהול: בתפקידי ניהול בתחום ה-QA יכולים לצפות להרוויח בין 23-27 אלף ש"ח.

שכר מפתח.ת אוטומציה

  • 0-2 שנים: מפתחי אוטומציה בתחילת הדרך יכולים לצפות להרוויח בין 15-19 אלף ש"ח.
  • 2-5 שנים: עם מספר שנים של ניסיון, ההרוויחים שלהם יכולים להגיע לבין 18-28 אלף ש"ח.
  • 6-10 שנים: מפתחי אוטומציה בכירים עם הרבה ניסיון יכולים להרוויח בין 27-30 אלף ש"ח.
  • ניהול: בתפקידי ניהול צוות או בתפקידי ניהול גבוהים יותר באוטומציה יכולים לצפות להרוויח בין 28-34 אלף ש"ח.
המספרים האלה מספקים תמונה של פוטנציאל ההשתכרות בתחום ה-QA והאוטומציה בישראל. ניכר כי יש הבדל משמעותי בין משרות בדיקה ידנית למשרות אוטומציה. בייחוד בתפקידים התחלתיים. 

טבלאות שכר QA ואוטומציה

הנה סיכום קצר של נתוני השכר בטבלה מסכמת:

תחום0-2 שנים2-5 שנים6-10 שניםניהול
בודק.ת תוכנה (QA)10-14 ש"ח14-20 ש"ח18-22 ש"ח23-27 ש"ח
מפתח.ת אוטומציה15-19 ש"ח18-28 ש"ח27-30 ש"ח28-34 ש"ח
טבלאות שכר QA ואוטומציה בישראל בהתאם לרמת הניסיון

>> מחפשים קורס QA שיכניס אתכם לתעשייה? צפו בסקירה המקיפה שלנו >> 


עליית האוטומציה בתעשיית ה-QA וכיצד זה משפיע על השכר

בשנים האחרונות, עולם בדיקות התוכנה עובר שינוי משמעותי כאשר אוטומציה משחקת תפקיד מרכזי באבולוציה הזו. 

עליית האוטומציה בעולם ה-QA מאפשרת לחברות להיות יעילות וזריזות יותר. בעוד שבדיקה ידנית נותרה הכרחית עבור משימות מסוימות, היא עשויה לגזול הרבה זמן, במיוחד עבור בדיקות חוזרות ונשנות שמתבצעות בקנה מידה גדול. אוטומציה מייעלת תהליכי בדיקה, ומאפשרת להגיע למחזורי בדיקה מהירים ויעילים יותר. 

מעבר לכך, בודקים אנושיים, מוקפדים ככל שיהיו, נוטים לשגיאות. במיוחד בעת ביצוע משימות חוזרות ונשנות. בדיקות אוטומטיות, לאחר ההגדרה, מתבצעות באותה צורה בכל פעם, ומבטיחות תוצאות עקביות ומדויקות.

מסלול האוטומציה ב-QA אינו מראה סימני האטה. ככל ששיטות פיתוח התוכנה ממשיכות להתפתח והמורכבות של היישומים תגדל, תפקיד האוטומציה רק יהפוך למרכזי יותר. מגמה זו מציעה עתיד מזהיר לאנשי מקצוע המתמחים באוטומציה, עם הזדמנויות רבות לצמיחה וחדשנות. בנוסףף נתוני השכר מדגישים את הערך הגובר של כישורי אוטומציה בתעשייה. מומחי אוטומציה מקבלים לעתים קרובות משכורות גבוהות יותר מאשר עמיתיהם בבדיקות ידניות, המשקף את הדרישה למומחיות שלהם.

אולי יעניין אותך: 

מחפשים קורס QA שיכניס אתכם לתחום מבוקש בתעשיית ההייטק? צפו בסקירה המקיפה של כל הקורסים המומלצים בבדיקות תוכנה!


האם הבדיקות הידניות הולכות להעלם מהעולם?

אמנם אוטומציה מציעה יתרונות רבים, אבל זה לא פתרון קסם. לא כל הבדיקות מתאימות לאוטומציה, והגדרת בדיקות אוטומטיות חזקות דורשת הבנה עמוקה הן של התוכנה הנבדקת והן של כלי הבדיקה. מעבר לכך, שמירה על בדיקות אוטומטיות מעודכנות עם התפתחות התוכנה יכולה להיות אתגר רציני.

מהסיבות האלו, התפיסה הרווחות היא שתפקיד הבודק הידני ימשיך להיות רלוונטי לעוד הרבה שנים. גם היום, בודק תוכנה ידני הוא אחד התפקידים הנפוצים בתעשייה ויש דרישה גבוהה לאנשי מקצוע בתחום.

פרטים על קורס QA? + מתנה

הרשמו לקבל מידע על תנאי קבלה, מועד פתיחה, ותנאי תשלום וקבלו מאיתנו שבועיים חינם לקורס תכנות אונליין של קודבוקס*

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען


כך תמקסמו את השכר שלכם בתור אנשי QA 

קריירה בתחום הדינמי של QA ואוטומציה יכולה להיות מאתגרת, אבל עם הגישה הנכונה, אנשי מקצוע טובים יכולים למקסם את פוטנציאל ההשתכרות שלהם. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להצטיין לאורך זמן:

למידה מתמשכת: תעשיית הטכנולוגיה מתפתחת כל הזמן, וכך גם הכלים והפרקטיקות בעולם ה-QA. עדכון שוטף וצבירת כישורים, בין אם באמצעות קורסים, סדנאות או לימוד עצמי, הוא חיוני.

נטוורקינג: הצטרפו לקהילות QA ואוטומציה, השתתפו בכנסים וסמינרים מקוונים. נטוורקינג יכול לפתוח דלתות להזדמנויות עבודה, שיתופי פעולה ושיתוף ידע.

ניסיון מעשי: תיאוריה זה חשוב, אבל שום דבר לא מנצח ניסיון מעשי. כדי לצבור עוד ניסיון שיעול להשפיע על תלוש השכר שלכם תשקלו לעבוד גם על פרויקטים בעולם האמיתי. למשל, על ידי תרומה לכלי בדיקה בקוד פתוח.

התעדכנות במגמות וטרנדים בעולם הפיתוח: טכנולוגיות ומתודולוגיות מתפתחות ומתחדשות בעולם פיתוח התוכנה כל הזמן. הבנה כיצד שינויים אלה משפיעים על בדיקות יכולה לתת לכם יתרון תחרותי.

מיומנויות רכות: בעוד כישורים טכניים חיוניים, אל תזלזלו בחשיבותן של מיומנויות רכות. תקשורת, עבודת צוות ופתרון בעיות חשובים בתפקיד QA ואוטומציה, לפחות כמו הכישורים הטכניים שלכם.

אולי יעניין אותך: 

מחפשים קורס QA שיכניס אתכם לתחום מבוקש בתעשיית ההייטק? צפו בסקירה המקיפה של כל הקורסים המומלצים בבדיקות תוכנה!


כמה מילים לסיום

יש המון הזדמנויות לאנשי QA בתעשייה. מסטארטאפים ועד ענקיות טכנולוגיה, הביקוש לבודקי תוכנה ואנשי אוטומציה מיומנים נמצא בעלייה. עם זאת, כמו כל תחום אחר, ישנם אתגרים. כדי להצליח להיות אטקטיביים ולשמור על תלוש שכר גבוה חשוב להשאר מעודכנים ולהסתגל לשינויים בעולם הטכנולוגי המתפתח.

למי ששוקל קריירה בתחום או למי שכבר עובד ב-QA, חשוב לזכור שזה מסע של למידה מתמשכת. אמצו את האתגרים, חגגו את ההצלחות, ושאפו תמיד למצוינות. זה מה שיבטיח לכם משכורות גבוהה וקריירה מרתקת לאורך זמן.

לקריאה נוספת:

מאמרים שיעזרו לכם להחליט על קריירה בתחום:

קורס אוטומציה

איך לבחור קורס אוטומציה שיקדם אתכם? | 6 מסלולים מומלצים

איך לבחור קורס QA

באיזה קורס QA לבחור? | 17 קורסים שיכניסו אתכם לעבודה בבדיקות תוכנה

פודקאסט אמיר קליפר #2

כך תזניקו את הקריירה שלכם בעולם ה- QA | אמיר קליפר (חלק #2)

מה זה QA

מה זה QA, למי זה מתאים ואיך מתחילים לעבוד בתחום?

פרטים על קורס QA? + מתנה

הרשמו לקבל מידע על תנאי קבלה, מועד פתיחה, ותנאי תשלום וקבלו מאיתנו שבועיים חינם לקורס תכנות אונליין של קודבוקס*

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

רוצה לפתח קריירה ב-QA? הנה מאמרים שאתם חייבים לקרוא >>

שלחו את המאמר לחבר/ה >>>

רוצה פרטים על קורס QA?