המפלצת בודקת🔎| איך תעשו הסבה להייטק ב-2023?

יצאנו לבדוק עבורכם את תוכנית ההסבה להייטק של TripleTen – ענקית ההכשרות הגלובלית שעומדת על כ-80% השמה לבוגרים שלהם בחברות ההייטק המובילות בתעשייה. זה מה שגילינו.

אנחנו מניחים שבסך הכל טוב לכם בעבודה שלכם, המשכורת נחמדה, הבוס נוח והקולגות חברותיים. אך לפעמים יש לכם מחשבה שאתם יכולים להשיג יותר – יותר כסף ומשרה יותר מאתגרת. בהמון מקרים המחשבות האלה נודדות לכיוון ההייטק אך מהר מאוד מתחלפות בפחדים שונים הקשורים לאיפה תמצאו את העבודה הבאה שלכם, או איפה בכלל אפשר לקבל הכשרה להייטק שאתם עובדים במשרה מלאה.

תומר קצב. Head of Data בחברת סטארטאפ ומדריך ראשי בקורס Data Analyst ב TripleTen

למזלכם קיימת תוכנית הכשרה שנבנתה תוך מחשבה על אנשים כמוכם שרוצים לעשות הסבה מהתחום שלהם לעבר ההייטק. אז מה זו התוכניות הזאת ובמה היא שונה מקורסים אחרים להייטק? הלכנו לבדוק את חברת ההכשרות הגלובלית של TripleTen.

תוכן עניינים


צפו בראיון המלא שערכנו במשרדי החברה:

התוכנית שבאה להכשיר ולא ללמד

זה לא סוד שעולם הייטק מושך אליו רבים. חלקם נכנסים אליו כעבודה ראשונה אחרי כמה קורסים או תואר, אך חלק מגיעים אליו מקריירה אחרת לחלוטין. בניגוד לאנשים צעירים שהייטק זו העבודה הראשונה שלהם, לאנשים שעושים הסבה ברוב המקרים יש מחוייבויות נוספות, כמו משפחה ועבודה, לכן פקטור הזמן הוא משמעותי כאשר הם מתחילים לחפש קורס שיכשיר אותם להייטק. 

טריפלטן מודעים לכך שהרבה מהתלמידים שלהם עובדים ולכל אחד יש לו"ז שונה, ולכן מציעים לתלמידים שלהם חוויה קצת אחרת מתוכניות הכשרה אחרות הנמצאות בשוק. מה שמייחד את טריפלטן זו השיטה המיוחדת שהם פיתחו על מנת להכשיר את התלמידים שלהם. בשיטה זו במקום לשנן חומר תיאורטי, החברה מלמדת בשיטת המודולים. כל מודל מורכב מכמה ספרינטים של למידת החומר, ספרינט נמשך בערך כשבועיים ובסופו אתם תגישו פרוייקט על החומר שלמדתם באותו מודל. בעצם, גם כאן קיים דד-ליין להגשה, ממש כמו שעובדים בחברת הייטק.

למרות הלמידה שמוגדרת עצמאית אתם לא נשארים לבד. לכל קבוצת למידה יש מנהלת קהילה שתפקידה לוודא שכולם מגישים עבודות בזמן, וכמובן – גם לארגן פגישות קבוצתיות כדי לוודא שאף אחד לא נשאר מאחור. 

קצת על TripleTen

  • טריפלטן היא חברת הכשרות גלובלית שפועלת ב-4 יבשות במדינות כמו ארה"ב, אינדונזיה, מקסיקו ועוד
  • לפני שנתיים החברה הגיעה לישראל והיום הם מציעים 3 מסלולים: דאטה אנליסט, QA ופיתוח פרונטאנד
  • בוגרי התוכנית בארץ עובדים בחברות מובילות כמו ויקס, גוגל, פיוניר ועוד
  • צורת הלימודים מתקיימת בצורה היברידית: למידה בזמן שלכם ומפגשים בעולם האמיתי
חברות ישראליות אליהן התקבלו בוגרי TripleTen ב-3 שנים האחרונות

ללמוד ממי שכבר עושה את זה

בעיה נוספת שטריפלטן באה לפתור, היא הפער בין הנלמד באקדמיה לבין העבודה בפועל בחברות הייטק. לכן מציעה התוכנית גם חונכים, שהם אנשים שכבר עובדים בחברות מוכרות בארץ. ברגע שהתלמיד מגיש את הפרוייקט שלו, מעבר ל- Code Review האוטומטי שאומר לו אם הקוד תקין, יש גם חונך מתוך התעשייה. החונך עובר איתו על הפרוייקט, נותן דגשים ועוזר להקנות להם את הכלים ושיטות העבודה המקובלות בחברות ההייטק בישראל. בעזרתם של החונכים, התלמידים מרגיש כאילו הם כבר עובדים בחברת הייטק מן המניין.

הקורסים שטריפלטן מציעים

טריפלטן מציעים קורסים למקצועות טכניים נפוצים בתעשייה, לתפקידים עם הביקוש הגבוה ביותר בשוק נכון להיום: הכשרה לתפקידי דאטה אנליסט, בודקי QA ומפתחי Front end.  הנה פירוט קצר על כל אחד מהקורסים.

קורס Data Analyst

קורס דאטה אנליסט של טריפלטן נמשך 7 חודשים ובמהלכו תתמודדו עם משימות טיפוסיות של אנליסטים מתחומים עסקיים שונים, שיקנו לכם מיומנויות נדרשות. לדוגמה – קבלת החלטות עסקיות מונחות נתונים, בניית תחזיות ואפילו "סטוריטלינג" באמצעות נתונים.

מחיר הקורס הוא 3,290₪ למשך שבעה חודשי הקורס או תשלום מראש של 20,990₪ שבסופו תצאו עם תיק עבודות של לפחות 12 פרוייקטים ותוכלו להשתלב בשוק העבודה. משכורת ההתחלתית בתפקיד מתחילות ב- 11,000₪ לחודש.


קורס Frontend Developer

קורס זה נמשך 9 חודשים במהלכו תרכשו כישורים בשפות תכנות שונות שיאפשרו לכם להתמודד עם פרוייקטים בתחום הפיתוח כגון בניית אפליקציות ואתרים. 

מחיר הקורס הוא 3,190‏₪ לחודש במשך 9 חודשים או 24,990₪ בתשלום מראש. בסופו יהיו לכם ביד תיק עבודות עם לפחות 5 פרוייקטים וכישורים שיעזרו לכם להשתלב במשרות שהשכר ההתחלתי הממוצע בהן הוא 15,000₪.


קורס QA Tester

קורס בודקי תוכנה נמשך 5 חודשים. מהלך ההכשרה תתבקשו להתמודד עם משימות טיפוסיות של אנשי QA כמו בדיקת API ובדיקת אפליקציות, באמצעות שימוש בכלים ושפות תכנות שונות.

מחיר הקורס הוא 3,090₪ לחודש במשך 5 חודשים או 13,990₪ בתשלום מראש. לאחריו יהיה בידכם תיק עבודות עם לפחות 9 פרוייקטים איתם תוכלו כבר בסוף הקורס להשיג משרה כבודק תוכנה שהשכר הממוצע למשרה התחלתית היא 10,000₪ בחודש.


סיום הקורס הוא ממש לא הסוף

ברגע שהקורס מסתיים אתם תכנסו לשלב ה-"Career Accelerator". בשלב זה יעזרו לכם לבנות הקורות חיים, ילמדו אתכם איך לתפעל פרופיל לינקדאין בצורה מקצועית, תעשו סימולציות הכנה לראיונות עבודה ותבנו אסטרטגיה למציאת הקריירה. 

מכיוון שחלק גדול מהבוגרים לא מכירים עדיין את שוק העבודה, הם מרגישים שהם צריכים למחוק את העבר שלהם, לכן טריפלטן מסייעים לבוגרים למצוא משרות שבהן הרקע שלהם יכול לעזור להם להתקבל. כך למשל, בוגר בעל רקע פיננסי, יכוון באופן טבעי לתעשיית ה- FinTech (טכנולוגיות פיננסיים). את הדבר הזה לא מלמדים בשאר הקורסים בשוק ולכן מדובר במה שיצר מצב שבסופו הבוגרים שלהם צריכים להוציא אלפי שקלים על ייעוץ קריירה.

"אנחנו לא עובדים בלחלק תעודות סיום. המדד העיקרי שלנו להצלחה הוא אחוז ההשמה שלנו בשוק" – אילן שנקר, מנהל תחום קריירה בטריפל טן

בחברות הייטק נטוורקינג הוא המלך, וחברות הייטק יעדיפו להעסיק את מי שקיבלו עליו המלצה מתוך החברה. לכן אצל טריפלטן נושא הנטוורקינג הוא חלק בלתי נפרד מתוכנית ההכשרה שבמסגרתה גם נבנת קהילה גלובלית של כל בוגריה, כך שמי שכבר התברג לתוך חברת הייטק יוכל להמליץ על מי שרק סיים את הקורס וכך לעזור לו למצוא משרה יותר מהר.

בנוסף טריפלטן מחזיקה בקשרים עם מעסיקים שונים אותם היא מחברת עם הבוגרים. למעשה, החברה תלווה אתכם עד להשמה.

איך אפשר להגיע ל- TripleTen?

מדי יום מתקיים וובינר ובו ניתן להיפגש עם יועצי הקריירה והמנטורים בטריפלטן ולשאול אותם שאלות על התוכנית הכשרה, תוכן הקורסים ואיך מתבצעים הלימודים בקורסים השונים. ובסופו של דבר להחליט האם זה מתאים לכם.

לסיכום

תוכנית ההכשרה של טריפלטן מושלמת למי שרוצה לעשות הסבה להייטק מקריירה אחרת. מודל הלמידה העצמאית ההיברידית נותנת לכם את האפשרות ללמוד למקצוע המבוקש בהייטק ובו זמנית גם לשמור על מקום העבודה הנוכחי ועל שגרת החיים שלכם. כמו כן בעזרת ליווי ועזרה בהתמצאות בשוק העבודה גם לאחר שמסתיים הקורס, קטן משמעותית הסיכון הכרוך בהחלפת קריירה.


בשיתוף טריפלטן:

הירשמו לוובינר היכרות חינם של TripleTen

השאירו פרטים ונשלח לכם הזמנה למפגש בזום

קבלו הצעה מיוחדת למשתתפי הוובינרים המקוונים בלבד, ולמדו:

הירשמו לוובינר היכרות חינם של Triple Ten

קבלו הצעה מיוחדת למשתתפי הוובינרים המקוונים בלבד, ולמדו:
השאירו פרטים ונשלח לכם הזמנה למפגש בזום

שלחו את המאמר לחבר/ה >>>