ככה תהפכו ל- Data Scientist

מחפשים קורס דאטה סיינס? השוונו עבורכם את התכניות המובילות בישראל לרכישת מיומניות שיאפשרו לכם להשתלב בתפקיד

דאטה סיינס הוא אחד התחומים החמים והמבוקשים ביותר כיום בעולם ההייטק. החברות המובילות בתעשייה מחפשות מומחי דאטה שיוכלו לנתח כמות עצומה של נתונים, לזהות טרנדים ומגמות ולספק תובנות שיקדמו את הארגון לעבר המטרות העסקיות שלו. הביקוש העצום הוביל למשכורות גבוהות מאוד, אך בהתאם, התפקיד המורכב הזה דורש ידע וכישורים טכניים ועסקיים מגוונים. אז איזה קורס דאטה סיינס יקדם אתכם? במאמר המקיף הזה נסקור את מסלולי הלימוד המובילים שיכניסו אתכם לתחום!

קורס דאטה סיינס

תוכן עניינים

חושבים על קורס דאטה סיינס? במאמר הזה נעזור לכם להבין אם זה בשבילכם, ונכיר את המוסדות המובילים בישראל ללמידת התחום.

בשנים האחרונות הרבה אנשים בחרו באופציה של הסבת מקצוע לתחום ה- Data Science (מדעי הנתונים). אז למה בעצם אנליסטים, אנשי QA ואפילו מתכנתים מכוונים לקריירה בדאטה סיינס? ואיפה כדאי ללמוד? במאמר הזה ריכזנו עבורכם את כל התשובות!

מה זה Data Science?

דאטה סיינס (Data Science) הוא תחום העוסק בניתוח נתונים בהיקפים גדולים כדי להפיק תובנות עסקיות שימושיות. התפקיד משלב ידע במתמטיקה וסטטיסטיקה, ניתוח נתונים ואלגוריתמים מתקדמים, תכנות ועוד – כל זאת כדי לאסוף נתונים, לנקות אותם, לעבד אותם ולנתח אותם בדרכים חדשניות.

מטרת העל של ה- Data Scientist היא לחשוף תבניות ומגמות מתוך הנתונים שהארגון אוסף. למשל: דפוסי התנהגות של לקוחות, נתוני מכירות, נתונים אופרטיביים ועוד. ניתוח הנתונים מאפשר לארגון לקבל תובנות אסטרטגיות שעוזרות לו לשפר תהליכים, לפתח מוצרים חדשים, להבין טוב יותר את הלקוחות ולקבל החלטות עסקיות מושכלות יותר.

האתגר האינטלקטואלי בפענוח נתונים, הסיפוק במציאת פתרונות טכנולוגיים לבעיות אמיתיות, היכולת להשפיע משמעותית על הארגון, קצב צמיחה מהיר וביקוש גבוה למומחים, משכורות גבוהות יחסית וסביבת עבודה דינמית – כל אלה הופכים את תחום הדאטה סיינס לאחד הכי מבוקשים ואטרקטיביים כיום.

איזה קורס דאטה סיינס כדאי לבחור? סקירת 6 מסלולי לימוד

מפנטזים על הטייטל Data Scientist? הגעתם למקום הנכון, ואנחנו לא מדברים רק על הדף בו אתם נמצאים – למזלנו, מדינת ישראל מתהדרת בלא מעט מוסדות המציעים מסלולי לימוד וקורסים בתחום. אז כדי לפשט את תהליך הבחירה ככל הניתן, ריכזנו לכם את האפשרויות המובילות במקום אחד.

רוצה פרטים על קורס דאטה סיינס?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

#1 – נאיה קולג' | Practical Data Science

בנאיה קולג' מלמדים דאטה סיינס כבר משנת 2015, עם 6 מחזורים חדשים בכל שנה. המסלול כולל כ-335 שעות אקדמיות במודל לימודים היברידי המשלב לימודי אונליין עם לימודים פרונטאליים בהרצליה כפעמיים בשבוע: לימודי ערב בימי שלישי, ולימודי בוקר בימי שישי. המודל כולל התחייבות שלפחות 50% משעות הקורס יכללו תרגול מעשי, ביחד עם סדנת פיתוח קריירה, לרבות ליווי והכנה לראיונות מקצועיים בתחום.

שפת התכנות המרכזית בה הקורס מתמקד היא Python, וסגל המרצים מורכב מ-9 שמות של אישים המחזיקים בטייטל ו/או מתמחים בעולמות ה-Machine Learning. 

#2 – ITC | קורס Data Science – הסבה להייטק לאקדמאים

בעוד התוכניות הקודמות מיועדות גם לאלו שאינם מחזיקים בידע קודם או תואר בתחום, מסלול זה מיועד לאקדמאיים המעוניינים לבצע הסבת מקצוע – לפי תנאי הסף הבאים:

 • בעלי תואר ראשון או שני בתחומי הטכנולוגיה, מדע, הנדסה או מתמטיקה
 • בעלי רקע בסטטיסטיקה, אלגברה ליניארית והסתברות
 • בעלי ניסיון עבודה רלוונטי בתחום התכנות
 • בעלי ידע בשפות תכנות (עדיפות ל-Python)

עקב העובדה שמדובר בקורס ייעודי לאלו שכבר נמצאים בתעשייה, תוכנית ההכשרה קצרה משמעותית: כ-5 חודשים במתכונת מלאה, או כ-8 חודשים במתכונת חלקית (שתיהן מתנהלות פרונטאלית בקמפוס בת"א), כאשר החודש הראשון משמש ללימודי הכנה. בתום ההכשרה, מוצע שירות השמה למעוניינים להשתלב בתפקיד דאטה סיינטיסט.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

#3 – מכללת RTG | קורס Machine Learning & Data Science

הייחודיות של מוסד זה הינה העובדה שמדובר בבית תוכנה (בו גם יתבצע פרויקט במסגרת הקורס), מה שיוכל להתאים לאלו המעוניינים בהכשרה מעשית ובאפשרויות מובנות לשילוב בשוק העבודה (לרבות מחלקת השמה העובדת עם חברות הייטק בישראל). 

המסלול מלמד גם Data Science וגם Machine Learning, והוא מתפרש על פני 420 שעות במשך 10-12 חודשים בלימודי בוקר/ערב במודל היברידי המשלב כיתה בתל אביב ו/או לימודים מקוונים. לימודי הדאטה סיינס במקום כוללים גם את השפות C++ ו-SQL, כולל התמחות ב-Linux Admin, Git ו-AWS.

#4 – ג'ון ברייס | קורס Data Science: ML & DL with Python

מכלל המוסדות ברשימה, ג'ון ברייס הוא הוותיק ביותר בעולמות ההכשרה במקצועות הטכנולוגיים. גם כאן, הקורס מיועד לבעלי רקע בתכנות, בעלי תארים אקדמאיים בהנדסאים ו/או מדעים, וכן בעלי רקע בפיתוח מסדי נתונים ומערכות מידע, לרבות BI – Data.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי התוכנית ארוכה משמעותית מזו של ITC, והיא כוללת כ-460 שעות לימוד, מתוכן כ-320 שעות פרונטליות (אותן ניתן ללמוד במקומות שונים בארץ במתכונת בוקר/ערב), 20 שעות לימוד מקוון 20 שעות למידה עצמית בקורסים דיגיטליים של ג'ון ברייס, וכ-100 שעות עבודה עצמית על פרויקטים ומטלות.

רוצה פרטים על קורס דאטה סיינס?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

#5 – טכניון – היחידה ללימודי המשך | קורס דאטה סיינס

אין צורך להכביר במילים אודות המוסד האקדמאי הנחשב ביותר ללימודי מקצועות מדויקים – ולכן נצלול ישירות למסלול, אשר מקוטלג כלימודי המשך עבור אלו המחזיקים בתארי מדעים מדויקים כגון מתמטיקה, כימיה ו/או הנדסת תעשייה וניהול, מנהל עסקים וכלכלה, אשר כבר מגיעים עם רקע בתכנות.

הלימודים כוללים כ-255 שעות, המתפרשות על פני כ-8 חודשים בקמפוס הטכניון בחיפה או בתל אביב, במתכונת לימודי ערב. במסגרת הלימודים, ייערכו קורסים בשפות התכנות Pyhton, R ו-SQL, ותידרש הגשה של עבודת גמר בכדי לקבל תעודת סיום רשמית מטעם הטכניון.

#6 – INT | קורס Data Science בפייתון

קורס זה הינו הקורס הקצר היותר ברשימה, עם 40 שעות ב-8 מפגשים הנערכים בתל אביב. מסלול הלימודים עצמו מתמקד בשפת Python, והוא מיועד בעיקר עבור אלו הרוצים להכיר את עולם ה-Data Science ולקבל גישה לכלים שונים בפיתוח קוד Object-oriented, זאת מבלי צורך בידע קודם מלבד יתרון להתנסה בפייתון בעבר.

בנוסף, הלימודים בקורס כוללים גישה לספריות ומודולים שונים, שמטרתם היא לאפשר למסיימי ההכשרה לדעת כיצד להתפתח וללמוד הלאה בכדי להמשיך ולעסוק בתחום, זאת ללא צורך בהגשת עבודת גמר.

לפני שבוחרים: האם לימודי דאטה סיינס מתאימים לי?

אין ספק שלכל אחת מהאופציות ברשימה יש מה להציע, אך לפני שאתם קופצים על טופס הרישום ומורידים את הסילבוס, חשוב לנו לציין שכל אחד מהקורסים מיועד לאלו המחזיקים בידע ורקע קודמים בעולמות התכנות, הטכנולוגיה והמדעים – עם רצון ללמוד ולהעמיק בשפות תכנות שונות. בנוסף, חצי מהתוכניות המוצעות מיועדות אך ורק לכאלו המחזיקים בהסמכה אקדמאית וידע וניסיון קודמים, שכדאי לאמת ולהצליב לפני שמבצעים את הבחירה הסופית.

בנוסף, כלל המסלולים מלבד INT דורשים עמידה ביעדים מסוימים כגון ראיונות קבלה, מבחני הסמכה וכו'. אנו מציעים להתכונן מראש באמצעות הכנה מקדימה על הנושא, תוך דגש על שפות התכנות שיילמדו בכל קורס.

מה תלמדו במסגרת קורס דאטה סיינס

עולם הדאטה סיינס כולל בתוכו שילוב של לא מעט מתודות מסוגים שונים, כולל שפות תכנות, מודולים ועבודה בסביבת ענן, הנה חלק מהנושאים הנפוצים בלימודי דאטה סיינס:

 • שפות כמו Pyhton ו-R
 • עבודה בענן 
 • שימוש ב-SQL ועבודה עם מסדי נתונים גדולים 
 • מתמטיקה
 • למידת מכונה (Machine Learning)
 • למידה עמוקה (Deep Learning)
 • עבודה עם נתונים
 • פיתוח כלי חיזוי מתקדמים
 • אלגוריתמיקה 

מאמרים שיעזרו לכם להחליט על קריירה בתחום:

מה זה דאטה סיינס

מה זה Data Scientist ואיך משתלבים בתחום | קריירה בדאטה סיינס

משכורות דאטה

כמה מרוויחים בתפקידי דאטה | סקירת משכורות אנשי Data בישראל

מה זה BI

מה זה BI ואיך מגיעים לתחום? | קריירה ב- BI

מדריך בינה מלאכותית

מה זה AI? | מדריך בינה מלאכותית ו- Machine Learning למתחילים

פרטים על קורס דאטה סיינס? + מתנה

הרשמו לקבל מידע על תנאי קבלה, מועד פתיחה, ותנאי תשלום וקבלו מאיתנו שבועיים חינם לקורס תכנות אונליין של קודבוקס*

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

רוצה פרטים על קורס דאטה סיינס

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

אולי יעניין אותך:

שלחו את המאמר לחבר/ה >>>

רוצה פרטים על קורס דאטה סיינס?