דף הבית » מכללות למקצועות הייטק » קרנליוס – Kernelios
Kernelios

מכשירים את המנהיגים של היום לקראת האיומים של המחר

קרנליוס - מרכז הידע המוביל להכשרות סייבר

קרנליוס הוא מרכז ידע וקורסים מוביל בתחום הסייבר, שהוקם בשנת 2014 במטרה לתת מענה לביקוש הגובר למומחי סייבר מיומנים ומקצועיים במערכות הביטחון, משרדי הממשלה וחברות ההייטק.

המייסדים של קרנליוס זיהו שבקורסי הסייבר הקיימים באותה תקופה היה פער בין החומר הנלמד לבין הידע הנדרש בשוק העבודה. הם ראו צורך בהכשרת דור העתיד של לוחמי הסייבר, שיהיו מצוינים ומובילים בתחומי התוכנה והטכנולוגיה, וערוכים להגן על הארגונים מפני האיומים ההולכים ומתעצמים במרחב הסייבר.

הייחודיות של המכללה היא בתכנית הלימודים המקיפה, שמורכבת ממגוון רחב של נושאים שמומחה סייבר נדרש להכיר. תכנית זו פותחה בשיתוף עם מיטב המומחים בתעשייה, ושמה דגש רב על הכשרה מעשית ויישומית. החזון הוא שבוגרי Kernelios יהפכו למרכז הידע וההתמחות בתחום ההגנה בסייבר בכל ארגון בו יעבדו.

בין הקורסים שמציעה המכללה:

  • קורס "מיישם הגנת סייבר" (468 שעות)
  • קורס "Penetration Tester" לבדיקות חדירות (150 שעות)
  • קורס הכשרה בסיסית למתחילים (378 שעות)
  • קורס CCNA

הקורסים משלבים למידה תיאורטית לצד תרגול מעשי נרחב במעבדות מתקדמות ובסימולטור סייבר ייחודי של קרנליוס, המאפשר להתנסות בהתמודדות עם תרחישי תקיפה מציאותיים. בנוסף, ניתן לרכוש במסגרתם הסמכות בינלאומיות כמו Linux LPI ו-CCNA של סיסקו.

Kernelios מנוהלת על ידי צוות מקצועי ומנוסה, הכולל בין היתר את מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך, את סגן ראש השב"כ לשעבר ואנשי מפתח מתעשיית ההייטק והסייבר בישראל. הם הופכים את קרנליוס למוסד בינלאומי מוביל בתחום הכשרות הסייבר.

המוטיבציה והחזון של מייסדי החברה הם להעניק לבוגרים כלים מעשיים שיאפשרו להם להשתלב בהצלחה בתפקידי מפתח בתעשיית הסייבר, ולהיות חלק מהמאמץ להגן על העולם הדיגיטלי מפני האיומים המתפתחים במהירות.

למה ללמוד בקרנליוס

  1. תכנית לימודים מקיפה ומעשיתקורסי סייבר ב- Kernelios מכסים מגוון רחב של נושאים חיוניים בתחום הסייבר, עם דגש על רכישת ניסיון מעשי באמצעות תרגול במעבדות חדישות ובסימולטור סייבר ייחודי. התכנים נבנו בשיתוף עם מומחים מובילים מהתעשייה כדי לתת לסטודנטים את הכלים שיידרשו להם בשטח.
  2. מיטב המרצים והמדריכים – צוות ההדרכה במכללה מורכב ממיטב אנשי המקצוע בתחום, בעלי ניסיון עשיר במערכות הביטחון, במשרדי הממשלה ובחברות המובילות בהייטק. המרצים מביאים איתם לכיתה לא רק ידע תיאורטי אלא בעיקרתובנות פרקטיות מעולם העבודה האמיתי.
  3. הסמכות מקצועיות מוכרות – הקורסים בקרנליוס מכינים את הסטודנטים לקראת מבחני הסמכה של גופים בינלאומיים מובילים כמו Linux LPI, CCNA ועוד. תעודות אלו מהוות יתרון משמעותי בקורות החיים ונדרשות כתנאי סף על ידי מעסיקים רבים.
  4. קשרים בתעשייה והשמה בעבודה – Kernelios מקיימת שיתופי פעולה ענפים עם החברות והארגונים המובילים בשוק. בזכות זאת, רבים מבוגרי המכללה מוצאים עבודה כבר סמוך לאחר סיום הלימודים, בין אם באמצעות ימי "זרקור" שבהם המעסיקים מגיעים לראיין סטודנטים במכללה ובין אם דרך משרות שנפתחות במיוחד עבורם.
 

קחו את הצעד הראשון לעבר קריירה בהייטק! הירשמו עכשיו וקבלו פרטים על הקורסים שיקדמו אתכם

אילו קורסים תוכלו ללמוד בקרנליוס

המכללה מציעה את הקורסים הבאים בתחום הסייבר:

1. קורס "מיישם הגנת סייבר" + הסמכת Linux (468 שעות)

קורס מקיף שמיועד למי שרוצה להיכנס לתחום הסייבר גם ללא ניסיון מוקדם. הוא משלב לימוד מעמיק של מערכת ההפעלה Linux (המזכה בהסמכת LPI Essentials) עם לימודי הגנת סייבר מעשיים. בחלק השני של הקורס הסטודנטים זוכים גם להכנה לקראת הסמכת CCNA של סיסקו. בסיום מקבלים תעודות מטעם קרנליוס ומדינת ישראל. הקורס כולל תרגול נרחב במעבדות וסימולטורים לצד הרצאות, ונועד להקנות ידע תיאורטי ומעשי שיאפשר לבוגרים להשתלב בהצלחה כמיישמי הגנת סייבר בכל ארגון.

2. קורס "מיישם הגנת סייבר" (378 שעות)

מסלול זה דומה במהותו לקורס הקודם, אך ללא מרכיב הסמכת הלינוקס. גם הוא מתאים למי שמעוניין לעבור הסבה מקצועית לתחום הסייבר ולרכוש ידע בסיסי אך מקיף בתחום. התוכנית כוללת לימוד של מגוון נושאים כמו שיטות הגנה והתקפה, כלים טכנולוגיים, עבודה במעבדות מתקדמות ותרגול בסימולטור סייבר ייחודי. גם בקורס זה משולבת הכנה לקראת הסמכת CCNA של סיסקו. המטרה היא להכשיר את הסטודנטים עם מאגר ידע רחב ומגוון כלים מעשיים שיקנו להם יתרון בכניסה לתעשיית הסייבר.

3. קורס Penetration Tester לבדיקות חדירות (150 שעות):

זהו קורס ברמת ביניים, שמיועד לאנשי אבטחת מידע שכבר עובדים בתחום ומעוניינים להעמיק את הידע והמיומנויות שלהם בביצוע בדיקות חדירות (Penetration Testing) ובשימוש בשפת Python. הקורס כולל לימוד תכנות מונחה עצמים בפייתון, עבודה עם Threads, לימוד טכניקות איסוף מודיעין סייבר, זיהוי חולשות ופרצות אבטחה ברמת היישום והתשתית ועוד. בין השאר, הסטודנטים לומדים כלים לביצוע התקפות כמו SQL Injection, XSS, MITM ועוד, ומתרגלים את הנלמד במעבדות ובסימולטורים ייעודיים. מטרת הקורס היא להכשיר את הסטודנטים לבצע בדיקות חוסן וחדירה באופן עצמאי ומקצועי. הוא מתאים בעיקר לבוגרי התוכנית הבסיסית (CHCSS) של קרנליוס המעוניינים בהתמחות מתקדמת בתחום.המשותף לכל הקורסים הוא השילוב בין למידה תיאורטית לתרגול מעשי מקיף, במעבדות וסימולטורים המדמים את סביבות העבודה האמיתיות של אנשי הסייבר. כל זה נועד להעניק לבוגרים את הכלים והביטחון הנדרשים כדי להשתלב במהירות בתפקידי סייבר מבוקשים.

קחו את הצעד הראשון לעבר קריירה בהייטק! הירשמו עכשיו וקבלו פרטים על הקורסים שיקדמו אתכם

איך מגיעים לקרנליוס

לקרנליוס מספר סניפים: בראשון לציון (רחוב יוסף לישנסקי 27) ובהרצליה (רחוב משכית 32, קומה 2). בנוסף, מתקיימים חלק מהקורסים גם בסניף אשקלון (רחוב יצחק בן צבי 12) בשיתוף עם המכללה האזורית.

הגעה לסניפים השונים אפשרית בתחבורה ציבורית, כאשר הקמפוסים ממוקמים לרוב בסמיכות לצירי תנועה מרכזיים ותחנות אוטובוס. לבאים ברכבם הפרטי, ישנן בדרך כלל גם אפשרויות חניה בקרבת מקום. מומלץ להתעדכן מול נציגי המכללה טרם תחילת הלימודים לגבי הנחיות הגעה ונגישות ספציפיות לכל קמפוס.

כולם כבר התחילו ללמוד. עכשיו תורך!

הרשמו ללימודים ב-Kernelios

השאירו פרטים ויחזרו אליכם עם מידע על הקורס המתאים

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

רוצה ללמוד בקרנליוס?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם מידע על מועדי פתיחה, תנאי קבלה, תנאי תשלום ועוד...