באיזו מכללה כדאי ללמוד מדעי המחשב? | סקירה של 11 מכללות

מדעי המחשב במכללה

אם החלטתם ללמוד תואר במדעי המחשב אתם לא לבד. לפי הדו"ח האחרון של רשות החדשנות – מדעי המחשב הוא התואר הנלמד ביותר בארץ כיום.

המשכורות הגבוהות והתנאים בהייטק גורמים לצעירים רבים לנסות להשתלב בתעשייה בתחומים כמו פיתוח תוכנה, סייבר, QA ועוד. החישוב פשוט: יש דרישה גבוהה לתפקידים טכניים, ותואר במדעי המחשב הוא דרך מצוינת לרכוש את הידע שתצטרכו כדי להתקבל למשרת ג'וניור בהייטק.

אוקי, הבנו למה הרבה אנשים נמשכים לתחום, השאלה היא באיזו מכללה כדאי ללמוד מדעי המחשב?

במאמר זה נציג את כל המכללות בארץ שמציעות מסלולי תואר ראשון במדמ"ח, ונעזור לכם לבחור מוסד לימודים שמתאים לכם.

תוכן עניינים

12 מכללות שמציעות מסלולי תואר ראשון במדעי המחשב

#1 – המכללה האקדמית אחוה | תואר ראשון במערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים

 • המכללה האקדמית אחוה תאפשר לכם ללמוד במסלול יחיד מסוגו בישראל בתואר המשלב מדעי המחשב עם היבטים יישומיים ומערכות מידע. המסלול מציע התמחות בשני תחומים, והמשתתפים יקבלו ידע אקדמי מעמיק הנוגע בעקרונות של פיתוח יישומים ומערכות מידע.
 • כדי להתקבל נדרש סכם/פסיכומטרי של 550 ומעלה, וניתן להתקבל גם על סמך בגרות בלבד – אם יש ציון 70 במעלה ב-5 יח' מתמטיקה או 80 ומעלה ב-4 יח' מתמטיקה. לחילופין, בעלי ממוצע של 95 ומעלה צריכים לקבל 75 ומעלה ב-5 יח' או 90 ומעלה ב-4 יח'. כמו כן ניתן להתקבל גם בלי בגרות או פסיכומטרי, על ידי ביצוע של מבחן יע"ל בתוצאה של 107 ומעלה. לבסוף, גם בעלי תואר B.A או B.Sc יכולים להתקבל, על בסיס ציון ממוצע של 75 ומעלה ו70 ומעלה בהתאמה.

#2 – SCE המכללה האקדמית סמי שמעון | לימודי מדעי המחשב לתואר ראשון

 • תואר במדעי המחשב בסמי שמעון מתאים למי שלמדו במגמות ריאליות ובמגמות למחשבים ורוצים להתמחות בתחום זה ולהשתלב בתעשיית ההייטק. התכנית היא תלת-שנתית ומורכבת מקבוצות של מקצועות שונים – מדעי הטבע, מקצועו ליבה במדעי מחשב, מקצועות בחירה, ועוד. לבסוף נדרש על סטודנט לבצע פרויקט גמר, סמינר, וחמישה מהמקצועות המצוינים.
 • תנאי הקבלה מפורסמים באתר של התכנית, והינם זכאות לתעודת בגרות ולפסיכומטרי, או פסיכומטרי בציון של מעל 580, מבחן עברית למי שנבחנים בפסיכומטרי בשפה זרה, ומתמטיקה בציון של 80 ומעלה לפחות בבגרות של 5 יחידות לימוד או במכינה ייעודית.

#3 – המכללה האקדמית ספיר | תואר ראשון .B.Sc במדעי המחשב

 • במכללה האקדמית ספיר תקבלו כלים והבנה שדרושים עבור פתרון של בעיות רבות שקשורות במחשוב. תכנית זו כוללת שילוב של לימודים תיאורטיים מעמיקים במדעי המחשב ובמתמטיקה, תוך שילוב של קורסים שימושיים ויישומיים. יתרון נוסף הוא שהתכנית מתעדכנת באופן קבוע ועומדת בקדמת הטכנולוגיה, ומקפידה לשלב זאת בבסיס המדעי הנדרש, ומאפשרת השתלבות בתארים מתקדמים.
 • תנאי הקבלה מפורסמים באתר המכללה, ועשויים להשתנות מעת לעת. ניתן להתקבל על בסיס בגרות מלאה עם ממוצע של 80 ומעלה, 4 יחידות באנגלית בציון עובר, 4 יחידות במתמטיקה בציון 80 ומעלה או 5 יחידות בציון 70 ומעלה או קורס בשם "מבוא למתמטיקה" במדעי המחשב או הנדסה בציון של 70 ומעלה, לצד פסיכומטרי של 550 ומעלה. האופציה הנוספת מפורטת באתר המכללה.

#4 – HIT – מכון טכנולוגי חולון | תואר ראשון במדמ"ח

 • ב-HIT שואפים להכשיר את הבוגרים להשתלב בתפקידים מרכזיים בתעשייה הישראלית של תחום ההייטק. עבור כך המכללה משלבת חברי סגל שהינם מרצים וחוקרים בעלי מוניטין רב וניסיון רב במחקר ותכנות. כמו כן יש למחלקה מסלול ישיר לתואר שני, בו אפשר לעשות תוך ארבע שנים תואר ראשון ושני בלי תזה, או ארבע וחצי שנים עם תזה.
 • תנאי הקבלה כוללים תעודת בגרות או זכאות לה, ציון בפסיכומטרי של 550 ומעלה או פטור מציון זה במידה ויש לכן תואר הנדסאי עם ממוצע חיצוני של 80 ומעלה/בגרות משוקללת של 102 ומעלה/הנכם בני 30 ומעלה, הגברה בבגרות במתמטיקה בציון של 70 ומעלה אם למדתן 5 יחידות או 80 ומעלה אם למדת 4 יחידות, במתמטיקה, ולבסוף וועדת קבלה.

#5 – המכללה האקדמית נתניה | תואר ראשון (B.Sc) במדמ"ח ומתמטיקה

 • במכללה האקדמית נתניה ניתן לקבל תואר ראשון אף ללא פסיכומטרי, וישנה התמקדות בטכניקות וכלים מתקדמים בעולם התכנה תוך חיזוק החשיבה המחקרית והיסודית. במסגרת התואר ישנם שיעורים של לוחמת סייבר, למידה חישובית, אינטיליגנציה מלאכותית, קורסים מתמטיים מתקדמים ועוד. מעל 95% מהבוגרים מצליחים להשתלב במגוון תפקידים משמעותיים בחברות היי-טק מובילות. במכללה קיימים מסלולי יום וערב תחת שנתיים; מסלול של פרחי היי-טק לתלמידי תיכון; מסלול ארבע שנתי של יום וער, ועוד.
 • תנאי הקבלה מפורסמים באתר המכללה, וכאמור אלמנט מרכזי הינו שאין חובה לפסיכומטרי. נדרשת בגרות בממוצע של 90 ומעלה כולל בונוסים וחמש יחידות במתמטיקה עם 80 ומעלה, למי שיש לו תואר אקדמי או שעבר קורס אקדמי במתמטיקה הדיקן ייקבע את תנאי הקבלה, מועמדים מסוימים יידרשו בקורס הכנה בקיץ. שאר התנאים מפורטים באתר המכללה.

#6 – המסלול האקדמי המכללה למינהל | תואר ראשון במדעי המחשב

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל כולל את הפקולטה הגדולה ביותר בארץ למדעי המחשב, ויוצא מנקודת הנחה של שאיפה למצוינות וחדשנות. התכנית במסלול מתעדכנת באופן קבוע, בכדי שתותאם באופן המייטבי לצורכ התעשייה ולדרישות לתואר שני הקבועות באוניברסיטאות. התואר מיועד למי שיש לו יכולת ריאלית ואנליטית גבוהה, יעולת התמדה, בעלי ראש יזמי, ועוד.
 • כמו כן מוצעים מסלולים נוספים: מסלול של תואר הפוך, מתן כלים כבר בתום השנה הראשונה שיאפשרו השתלבות בשוק העבודה, וכן קורסים מתקדמים בתכנות הקשורים במערכות WEB. בנוסף לזה ישנן התמחויות ספציפיות, במדעי הנתונים, באבטחת מידע ותשתיות, בלמידה עמוקה ועוד. תנאי הקבלה הם בגרות של 85 ומעלה, 70 ומעלה בבגרות 5 יחידות במתמטיקה או 80 ב-4, או 70 ומעלה ב-3 יח"ל כולל מכינה ייעודית. מי שאין לו פסיכומטרי יידרש לבצע מבדק פנימי בפקולטה.

#7 – המכללה האקדמית הדסה | לימודי תואר ראשון במדעי המחשב

 • תואר ראשון במדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה הוא מהוותיקים והמוכרים בתחום, ומכשיר את בוגריו בתחומי התיאוריה של מדעי המחשב, התכנות, מערכות מחשוב ועוד. הבוגרים של החוק מצליחים להשתלב בתפקידים בתחום הניהול והפיתוח בחברות כמו סיסקו, אינטל, מובילאיי, ואף חברות ממשלתיות. במהלך הלימודים נדרשים הבוגרים לבצע פרויקט גמור שיביא לידי ביטוי את הידע שנרכש במהלך הלימודים.
 • תנאי הקבלה הבסיסיים לתואר ראשון במדעי המחשב במכללת הדסה הינם בגרון עם ציון של 80 ומעלה ב-4 יחידות לימוד במתמטיקה, או ציון מתאים בבגרות ברמה של 5 יחידות לימוד המתמטיקה, או ציון מתאים במרכיב הכמותי בפסיכומטרי, כמפורט באתר המכללה. בנוסף נדרש ציון מתאים של לכל הפחות 560.

#8 – האקדמית תל אביב יפו | תואר ראשון במדמ"ח

 • במכללה האקדמית תל אביב יפו מוצע תואר ראשון במדעי המחשב אשר מאפשר הן לימוד לתואר בוגר B.Sc. או לימודים לתואר בוגר B.A. בכלכלה וניהול ובמדעי המחשב. כמו כן מתאפשרת התמחות בתחומים הבאים – הנדסת תוכנה ומערכות, תקשורת ואינטרנט, ומדעי הנתונים. כן מוצעים לימודים במסלול מעוף – מסלול דו ארבע שנתי שמוצע לסטודנטים עובדים ולחיילים. הלימודים מכשירים את בוגריהם להשתלב במגוון עסקים בתחום.
 • תנאי הקבלה מפורטים באתר המכללה. בכדי לבדוק האם אתם עומדים בתנאי הקבלה תוכלו לקבוע דרך אתה המכללה פגישת ייעוץ אישית. היתרון בלימודים במכללה האקדמית תל אביב יפו הינם רמה אקדמית גבוהה, מודל ייחודי משלב של הלמידה – משמע התנסות בהוראה, מעורבות קהילתית ומחקר יישומי, למידה דרך עשייה, ועוד.

#9 – מכללת רמת גן | תואר ראשון במדעי המחשב

 • במכללה האקדמית רמת גן ישנה אופציה ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב – B.Sc.. התכנית במכללה זו שמא דגש על עקרונות בסיסיים במדעי המחשוב ובמקביל הקנייה של ידע תיאורטי מדעי נרחב. בין השאר נלמדים ניתוח ותכנון אלגורייתמים, שפות תכנכות מרכזיות, ההבדלים בין שפות התכנות, נושאים הקשורים בהנדסת התוכנה ועוד.
 • ישנן מגוון סיבות ללמוד במכללה זו – ובין היתר העובדה שמתכונת הלימודים מתאימה לסטודנטים עובדים (ערב + שישי בבוקר), ישנה התנסות מעשית במקביל ללימודים הכוללת גם עבודת צוות, תכנות וביצוע של מערכת תכנונית, ליווי אישי, וסביבת לימודים נעימה ונוחה. תנאי הקבלה כוללים תעודת בגרות מלאה ושילוב של בני 30 ומעלה גם ללא תעודת בגרות, מבחן פסיכומטרי, ועוד.

#10 – מכללת אפקה – המכללה האקדמית להנדסה | תואר ראשון במדעי המחשב

 • בלימודי מדעי המחשב לתואר ראשון במכללת אפקה הסטודנטים ילמדו במקביל למהנדסים ויחד עימם כך שיתאפשר להם להכיר פן נוסף של עולם המחשב מעבר לבסיס המדעי והתיאורטי. כך יוקנה להם גם יתרון בשוק העבודה, שכן בתעשייה העבודה היא פעמים רבות בצוותים בהם ישנם הן בוגרי מדעים והן בוגרי הנדסה. כמו כן ישנן אפשרויות תעסוקה מגוונות ביותר.
 • מבחינת תנאי הקבלה לתואר נדרש לעמוד באחד ממספר אפיקים – ראשית ישנה קבלה על סמך פסיכוטמרי, בציון של 600 ומעלה וציון של 115 לפחות בחלק הכמותי, בנוסף נדרשת בגרות של 4 יחידות במתמטיקה עם ציון 80 ומעלה או 5 יחידות לימוד במתמטיקה עם ציון של 70 ומעלה. אפיק נוסף הוא קבלה על סמך לימודים קודמים – תואר אקדמי מלא שניתן ממוסד מוכר, עם ממוצע של 80 ומעלה.

#11 – האקדמית רמת גן | מדעי המחשב – תואר ראשון (.B.Sc)

 • מסלול חדש יחסית שמותאם לאנשים עובדים, ומאפשר התנסות מעשית נרחבת והקניית ידע וכלים שמאפשרים יישום של החומר הנלמד בעולם האמיתי.
 • מוסד הלימודים מציע מלגה בסך 8000 ₪ עבור חיילים משוחררים שטרם עברו 5 שנים מיום שחרורם. הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות תוך ליווי אישי על ידי המרצים השונים. בנוסף מדובר בסביבת לימודים נוחה ונגישה למעבדות מחשבים.

למי מתאים ללמוד מדעי המחשב במכללה?

בשונה מלימודי מדעי המחשב באוניברסיטה, המסלולים המוצעים במכללות השונות מאפשרים גמישות רבה – הן מבחינת הימים בהם מתקיימים הלימודים והן מבחינת השעות עצמן. בנוסף, רוב המכללות מציעות התנסות פרקטית כבר בשנות הלימודים הראשונות, ולא מתמקדות בידע התיאורטי בלבד. יתרון נוסף הוא שתנאי הקבלה מחמירים פחות מאשר באוניברסיטאות, ומאפשרים (למשל) קבלה ללימודים ללא ביצוע בחינת הפסיכומטרי.

על כן, פעמים רבות הלימודים במכללות השונות מהווים יתרון על פני הלימודים באוניברסיטה, עבור מי שרוצה וצריך לעבוד במקביל ללימודים או מי שיש לו ילדים.

לקריאה נוספת:

כולם כבר התחילו ללמוד עכשיו תורך!

רוצה פרטים על תואר במדעי המחשב?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד..

כולם כבר התחילו ללמוד. עכשיו תורך!

רוצה פרטים על תואר במדעי המחשב?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד..

מאמרים מומלצים:

רוצה פרטים על תואר במדעי המחשב?

עוד משהו קטן...

בשביל להגן עלייך שלחנו לך SMS עם קוד בן 4 ספרות כדי לוודא שהמספר שהזנת באמת שלך.
כדי שנוכל לשלוח לך פרטים על הקורסים הכי עדכניים חובה לאשר את המספר.