שדרגו את הקריירה שלכם: המדריך המלא לקורסי אקסל למתחילים ולמתקדמים

קורס אקסל

נתונים הם משאב יקר ערך והם נמצאים בכל מקום. בהתאם, שליטה בגליונות אלקטרוניים, ובפרט אקסל – התוכנה הוותיקה של מיקרוסופט שמוצעת כחלק מה-office – היא מיומנות חיונית. היכרות עם התוכנה מגבירה את הפרודוקטיביות, ושליטה מלאה בה מאפשרת להפיק תועלת עצומה מדאטה. 

במדריך שהכנו עבורם תמצאו תשובות מלאות לכל השאלות הנפוצות: למה כדאי ללמוד אקסל, למי כדאי ללמוד אקסל, מה ההבדל בין קורס אקסל למתחילים לקורס למתקדמים, אילו תפקידים בהייטק דורשים ידע באקסל, ועוד. אם שדרוג יכולות האקסל מוביל לשדרוג הקריירה, קריאת המדריך היא הצעד הראשון.

תוכן עניינים

אבודים ביער הנוסחאות? קורסי אקסל הם הפתרון!

אקסל היא אחת התוכנות הנפוצות ביותר. היא משמשת למגוון רחב של מטרות בכל סוגי הארגונים: ניהול פרויקטים, שיווק, תקצוב, שכר, ניתוח נתונים ועוד.

בהתאם מי שיודע לעבוד עם גליונות אלקטרוניים זוכה ליתרון משמעותי בהתמודדות על שלל משרות. לאחר לימוד אקסל באופן מקצועי תוכלו:

  • לבצע כל פעולה בתוכנה בזמן קצר יותר
  • לנצל פונקציות מתקדמות שלא כל אחד מכיר
  • להפיק דוחות מועילים במיוחד בזכות כלים שונים לניתוח נתונים
  • להציג באופן ברור ונוח להבנה מגמות ומידע
  • לשתף פעולה ביעילות עם חברי צוות אחרים שעובדים יחד אתכם על אותם גליונות
  • למזער את הסיכון לשגיאות 
  • ובאופן כללי להפיק מקסימום תועלת מהכלי עתיר האפשרויות

עוד כדאי לדעת שישנם קורסים באקסל המיועדים למתחילים וכאלה המתאימים למתקדמים. קורס אקסל מהסוג הראשון מקנה מיומנויות בסיסיות שנדרשות למילוי שלל משימות, בתפקידים רבים. תכניות לימוד למתקדמים מבטיחות היכרות מעמיקה במיוחד עם כל היכולות של האקסל, ולכן יתרון בקבלה לעבודה למשרות אנליסטים, מנהלי פרויקטים, מדעני נתונים, חוקרי שווקים ועוד.


קורס אקסל למתחילים: צעד ראשון לעולם הנתונים

קורסי אקסל למתחילים מיועדים לכל אחד ואחת, כולל מי שלא עבדו מעולם עם התוכנה.

התכנים הנלמדים: עריכת גיליונות (שכפול נתונים, ניווט בין טווחי נתונים), עיצוב תאים (כולל נושאים כמו יישור ומיזוג), שימוש בנוסחאות בסיסיות, תצוגה (למשל הקפאת שורה עליונה, עיצוב מותנה ועוד), מיון נתונים, סינונים אפשריים, סדרות ומילוי אוטומטי, תרשימים ועוד כלים שהתוכנה מציעה.

כמו כן כולל לימוד אקסל לחסרי ניסיון וידע היכרות עם הגדרות לפני הדפסה ועבודה עם גיליונות מרובים. משך קורס אקסל למתחילים הוא לרוב 10-18 שעות לימוד, וכמובן שתוכלו לבחור בין לימודים פרונטליים לקורס דיגיטלי.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:


קורס אקסל למתקדמים: העצימו את כישוריכם

קורס אקסל למתקדמים הוא אופציה מומלצת לכל מי שמשתמש בתוכנה באופן אינטנסיבי ורוצה לשדרג את השליטה שלו בה: אנשי כספים, אנליסטים, מנהלות ומנהלים, עובדים בתחום משאבי האנוש, חוקרים, כל מי שהתפקיד שלו כולל טיפול בדאטה ועוד.

הסילבוס של קורס אקסל מסוג זה כולל בין השאר נוסחאות אקסל מורכבות שמבוססות על תנאים שונים (COUNTIF, AVERAGEIFS, SWITCH, MAXIFS), כלים משוכללים לאימות נתונים, קישוריות בין נתונים בגיליונות וקבצים שונים, שיטות מיון נוספות על אלה הבסיסיות, איתור מידע עם פונקציות אקסל ייעודיות דוגמת VLOOKUP, MATCH, XMATCH ו-INDEX), והפקת דוחות עם PivotTables ומאקרו (כלי לאוטומציה).

אחרי קורס אקסל למתקדמים השליטה שלכם בתוכנה היא כבר ברמה אחרת לגמרי, ובהתאם התפקוד שלכם בתפקיד משתדרג במידה ניכרת. 

אולי יעניין אותך: 

קורסים מומלצים שיהפכו אותך ל- Data Analyst ⭐ ככה תבחרו תכנית שמתאימה לכם!

רוצה להפוך לדאטה אנליסט? ריכזנו עבורך את תכניות הלימוד הפופולריות ביותר בארץ, שיכשירו אותך לתפקיד הבא בקריירה!


הצעד הבא בקריירה שלכם – כך תהפכו לדאטה אנליסט בהייטק 

אם נתונים מרתקים אתכם, וברור לכם שמאחורי המספרים מסתתר מידע יקר ערך שאפשר להפיק ממנו תובנות מעניינות, יש לנו המלצה עבורכם: קריירה בתפקיד דאטה אנליסט

לתפקיד הזה, שבאופן טבעי מחייב שליטה באקסל ובכלים מתקדמים יותר, יש ביקוש נרחב מאוד בחברות הייטק. היקף הדאטה מתרחב בקצב אקספוננציאלי. מי שיודע איך לדוג מתוך האוקיינוס האינסופי את הנתונים הנכונים ומתוכם את המסקנות המדויקות מייצר תועלת עצומה לארגון שבו הוא עובד, ומן הסתם מתוגמל בהתאם. ה"מישהו הזה" הם הדאטה אנליסטים – ואלה יכולים להיות אתם, גם אם אין לכם ניסיון קודם.

איך תדעו אם התפקיד הזה מתאים לכם? הציפיות מהדאטה אנליסטים כוללות יכולות אנליטיות גבוהות, יסודיות והתעמקות בפרטים. תואר בתחום כמו כלכלה או מנהל עסקים הוא יתרון עבור חלק מחברות ההיי-טק, ויש גם כאלה שמחפשות אנליסטים עם הבנה בהתנהגות האנושית (לטובת קשר מיטבי עם לקוחות, זיהוי טרנדים בתוך הנתונים, גיבוש תובנות שיווקיות ועוד).

מהות העבודה של דאטה אנליסט היא לתרגם נתונים למסקנות שיהוו בסיס להחלטות מושכלות באמת, בכל תחומי הפעילות של החברה. לשם כך נדרשת עבודה עם כמויות עצומות של נתונים וזו הסיבה לחובת המיומנות בשימוש באקסל. ליתר דיוק, המפתח לתפקיד המאתגר והמתגמל הוא קורס דאטה אנליסט, שאחד המרכיבים בו הוא שליטה בגליונות אלקטרוניים.

בנוסף תלמדו בקורס דאטה אנליסט נושאים כמו SQL – שפת המחשב הייעודית לעבודה עם בסיסי נתונים; פייתון – שפת תכנות פופולרית שבאמצעותה תוכלו לשלוף נתונים ביעילות ולחלץ מהם תובנות; שפת R – פלטפורמה מעולה לעיבודים סטטיסטיים; כלים להצגת נתונים באופן נגיש ונוח להבנה כמו Tableau וגם Power BI: ועוד.

חשוב לבחור בקורס איכותי שגם יקנה לכם ידע רב ומיומנויות הנחוצות וגם ירשים את המגייסים בחברות ההייטק. אחרי שבחנו לעומק קורסים רלוונטיים, הכנו מדריך מפורט שיעזור לכם למצוא את האופציה הכי טובה עבורכם – למעבר לסקירה מקיפה של קורסי דאטה אנליסט מומלצים לחצו כאן.

רוצה פרטים על קורס דאטה אנליסט?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

המאמר עזר לך? כאן משתפים >>

רוצה להישאר בלופ?

טיפים לפיתוח קריירה, מדריכים ועדכונים שהייטקיסטים אוהבים – אצלך במייל!

*מבטיחים לא לחפור:)