לקבל ציון גבוה באמת: קורסי הפסיכומטרי המומלצים בישראל

הדרך לקריירה מתגמלת עוברת במסלולי לימודים נחשקים, וכדי להגיע אליהם אתם חייבים להצליח בפסיכומטרי

אנחנו לא רוצים להלחיץ, אבל אתם באמת בצומת משמעותי בחיים. לפעמים אפילו עוד 10 נקודות בפסיכומטרי יכולות לשנות את כל העתיד שלכם. כדי לעזור לכם למצוא קורס פסיכומטרי מומלץ הכנו סקירה מקיפה ומעמיקה של 5 קורסי ההכנה הטובים ביותר. אל תרשמו לקורס פסיכומטרי לפני שקראתם את המדריך המקיף הזה!

קורס פסיכומטרי

תוכן עניינים

מה משותף לארכיטקט, מנתח מוח ומהנדסת תוכנה? כולם כנראה עברו דרך התחנה המפחידה, מתסכלת, אך גם מלהיבה הזו: המבחן הפסיכומטרי. אם אתם קוראים את המדריך הזה, סביר להניח שגם אתם חולמים על קריירה מרשימה ומאתגרת. אבל איך מתגברים על המכשול שעומד בינינו לבין עתיד מזהיר? איך הופכים את החרדה למוטיבציה ומשתמשים במבחן הזה כקרש קפיצה אל עבר ההצלחה? הסוד טמון בשתי מילים: קורס פסיכומטרי. בחירת ההכנה המתאימה היא הצעד הראשון והקריטי ביותר במסע שלכם. הצטרפו אלינו לסקירה מעמיקה של מיטב הקורסים הקיימים כיום, ותגלו שהדרך לציון הנכסף קצרה משחשבתם.

למה חשוב לבחור קורס פסיכומטרי איכותי?

מבחן פסיכומטרי הוא תחנה מרכזית בחיי צעירות וצעירים רבים בישראל. לפי סקרים שונים, 85% מהנבחנים עוברים קורס הכנה לקראת הבחינה. המסקנה המתבקשת: אם לא תעברו קורס, קרוב לוודאי שתהיו בעמדת נחיתות בהשוואה לכל מי שישב לצדכם, לפניכם או מאחוריכם בחדר המבחן (וכמובן גם בהשוואה לאלפי הנבחנים בלוקיישנים האחרים).

הנבחנים האחרים הם למעשה מתחרים שלכם. הם מתחרים אתכם על מספר מוגבל של מקומות בפקולטות היוקרתיות ובמסלולי הלימוד המבוקשים באמת. קורס מקצועי ויסודי מעלה משמעותית את הסיכוי לסמן V על לימודים אקדמיים במסלול שאתם חולמים עליו ולעשות עוד צעד גדול בדרך לקריירה מוצלחת.

קורס הכנה לפסיכומטרי
85% מהנבחנים עוברים קורס הכנה למבחן פסיכומטרי

5 קורסי פסיכומטרי מומלצים

#1 – קידום | לימודי פסיכומטרי מותאמים אישית

הלימודים בקידום אורכים 9 או 14 שבועות, בהתאם לקצב הלימוד המועדף (2 או 3 מפגשים בשבוע). תוכלו לבחור בין קורס פסיכומטרי אונליין לבין הגעה לכיתה באחד מ-24 הסניפים ברחבי הארץ. המחיר המלא הוא כ-8,500 ש"ח.

תשלום על חשבון הפיקדון: אפשרי.

למה ללמוד לפסיכומטרי בקידום?

 • 40 שנות ניסיון – שבמהלכן אנשי קידום שכללו ודייקו את הקורסים וגם את שיטות ההוראה.
 • התאמה אישית – המורים בקידום בונים עבור התלמידים תוכניות ספציפיות, עם מטלות שמותאמות לחוזקות ולחולשות של כל אחד ואחת. בהתאם שיעורי הבית אפקטיביים באמת ומבטיחים מקסימום התקדמות בדרך ליעד.
 • הכנה גם בפן המנטלי – לחץ עלול למנוע גם ממי ששולטים בכל סוגי השאלות להצליח בפסיכומטרי. הקורסים בקידום כוללים סדנאות שמלמדות את הנבחנים להירגע. למשל, מיינדפולנס.
 • זמינות מלאה – חוץ מהמורה בקורס, קידום מעמידה לרשות התלמידים מורה אונליין זמין בכל יום. אפשר לבקש עזרה כשלא מבינים איך לפתור שאלה מסוימת, לקבל עצה לשיפור המוטיבציה ועוד.
 • מגוון קורסים – כולל קורס לדוברי רוסית, קורס למשפרי ציון, קורס למי שמבחינתם ציון 700 הוא רק נקודת ההתחלה, ועוד.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

#2 – יואל גבע | קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי

עוד קורס מומלץ הוא זה של יואל גבע, מורה ותיק למתמטיקה שכבר הפך למותג בתחום. הקורס נמשך כ-3 חודשים, והעלות שלו כ-10,000 ש"ח (מחיר מלא, לחיילים משוחררים יש הנחות). בית הספר של יואל גבע פרוס בערים מרכזיות רבות: ת"א, ירושלים, חיפה, נתניה, פתח תקווה, רחובות, ראשון לציון, כפר סבא, מודיעין, נהריה, הרצליה, חדרה, באר שבע, אשדוד, אשקלון, קרית מוצקין וגני תקווה.

תשלום על חשבון הפיקדון: אפשרי.

למה ללמוד לפסיכומטרי בבית הספר של יואל גבע? 

 • מורים מנוסים במיוחד – הוותק הממוצע של המורים ביואל גבע הוא כמעט 20 שנים. כל המועמדים להוראה הם מי שצברו ניסיון במכונים אחרים, ועברו סינון משמעותי.
 • הסטופר של יואל גבע – על-מנת לתרגל מבחנים בתנאי אמת, כלומר תחת לחץ זמן, בלי להסתכל בשעון כל חצי דקה, מציע יואל גבע סטופר ייעודי שמקריא זמנים ועוזר להתכוונן לקצב הנכון של פתרון כל פרק.
 • מודל לימודים ייחודי – התלמידים ביואל גבע לומדים לאמץ צורת חשיבה נכונה לפתרון מבחן פסיכומטרי. לאחר מכן מעבירים להם את הידע הנחוץ בכל התחומים הרלוונטיים, ובשלב הבא מתבצעים תרגולים רבים. הקניית היסודות באופן מסודר משפרת את סיכויי ההצלחה במבחן, בלי שיהיה צורך להישען על "טריקים".
 • מבחן בכל שיעור – על-מנת שהמורים ידעו מהו המצב העדכני והמדויק של כל תלמיד וכל תלמידה, ויוכלו לעזור להם להשתפר באופן מיטבי.
 • קמפוס אינטרנטי – עם מגוון רחב של אפשרויות תרגול ממוקדות, וכמובן נגישות 24/7.

רוצה פרטים על קורס פסיכומטרי??

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

#3 – ניב רווח | קורס פסיכומטרי אונליין

ניב רווח מציע 3 מסלולים של לימודי פסיכומטרי מקוונים: Solo, Neto, Classic. באופן טבעי משך הלימודים נקבע אך ורק על-ידי כל תלמיד ותלמידה, וטווח המחירים במסלולים השונים הוא 1,874-3,874 ש"ח. המסלול המקיף ביותר, קלאסיק, כולל גם תמיכה בווטסאפ, בדיקת 3 חיבורים, תוכנת מילים משוכללת ושיעורים מצולמים שאותם מעביר ניב רווח בעצמו.

תשלום על חשבון הפיקדון: אפשרי.

למה ללמוד לפסיכומטרי עם ניב רווח? 

 • מאות סרטונים – כל נושא חולק לתת נושאים ולמספר חלקים כדי לאפשר למידה מדויקת, ממוקדת ומסודרת. כל סרטון כולל גם שאלות לדוגמה ותרגולים נוספים.
 • מקסימום גמישות – ולכן קורס הפסיכומטרי של ניב רווח מתאים מאוד גם לתלמידים ולחיילים.
 • תוכנית לימוד מדויקת ויעילה – ניב רווח מציע מוצר ייחודי: פלקסומטרי. בעזרת מוצר זה תוכלו לבנות תוכנית לימודים מותאמת ספציפית אליכם, בדיוק לפי לוח הזמנים שלכם.
 • גישה ל-2 מועדים או ל-6 חודשים – התכנים נגישים גם למועד נוסף, לתלמידים שירצו ציון עוד יותר גבוה. כולל גישה לאזור התלמידים שבו מחשבונים רלוונטיים, אינספור שאלות, כלים לניהול זמן, פתרונות לכל המבחנים של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, מערכת לתחקור בחינות ועוד.

#4 – קמפוס IL | הפסיכומטרי של המדינה (קורס חינמי)

מדינת ישראל, באמצעות מערך הדיגיטל הלאומי ובשיתוף פעולה עם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, מציעה קורס פסיכומטרי אונליין חינמי לגמרי.

חשוב להדגיש שמדובר בקורס הכנה מלא, והוא פתוח לכולם וכולן. 

בנוסף מציע קמפוס IL קורס מתוגבר, גם הוא מקוון: 28 שיעורים בכיתה (60 דק' לכל שיעור), עוד 3 שיעורים פרטיים (30 דק' לכל שיעור) וגם 3 בדיקות של חיבורים – בעלות של 720 ש"ח. כל שיעור פרטי נוסף עולה 70 ש"ח.

למה ללמוד לפסיכומטרי בקמפוס IL? 

 • קורס חינמי – היתרון הגדול ביותר הוא כמובן האפשרות להתכונן לבחינה הפסיכומטרית בלי לשלם שקל (וגם התגבור מוצע במחיר נמוך מאוד).
 • שיתוף הפעולה עם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה – זהו הגוף שאחראי על חיבור המבחנים, ולכן הלימודים אפקטיביים מאוד וכוללים גם "סיור מאחורי הקלעים" של הכנת השאלות.
 • תמיכה – גם בקורס החינמי התלמידים יכולים להיעזר במדריכים, ללא הגבלה. הפניות מתבצעות דרך האתר, ואפשר לקבל עזרה בכל שאלה שעולה תוך כדי לימוד עצמי. כמו כן לכל סרטון מצורפות שאלות של תלמידים קודמים וכמובן התשובות אליהן.

#5 איזי ווי (E-Z WAY) | הכנה במתכונת אונליין או פרונטלית

ב-E-Z WAY ישנה בחירה בין לימודים פרונטליים לקורס אונליין. הקורס הפרונטלי מתקיים בכ-40 סניפים בכל רחבי הארץ, מצפת ועד ערד. המחיר המלא הוא כ-8,000 ש"ח.

תשלום על חשבון הפיקדון: אפשרי.

למה ללמוד לפסיכומטרי עם ניב רווח? 

 • קורס מותאם לבעלי הפרעות קשב / לקויות למידה – להכנה מושלמת לפסיכומטרי גם כשיש מגבלות. הלימודים מתנהלים בכיתות קטנות, עם מורים שהמומחיות שלהם היא הוראה לבעלי קשיי קשב וריכוז ולקויות למידה. כמו כן התלמידים מקבלים עזרה בקבלת התאמות במבחן הפסיכומטרי עצמו.
 • קורסים מותאמים לקהלי יעד נוספים – קורס לאוכלוסייה החרדית, קורס לנשים בלבד, קורס ליוצאי אתיופיה, למי שחולמים על לימודי רפואה ועוד.
 • מערכת שאלות ותשובות חכמה 24/7 – לשיפור האפקטיביות של הלמידה גם בין המפגשים או כשלומדים מהבית.
 • סדנאות העשרה – לניהול זמן, לשיפור הזיכרון, להתמודדות עם לחץ, לכתיבת חיבור ועוד.


טבלה מסכמת – קורסים מומלצים בישראל

שם הקורסמשך הקורסעלותסוג הלימודתוכנית הלימודהתאמה אישיתתמיכה מנטלית
קידום9/14 שבועות8,500 ש"חאונליין/פרונטלימותאמת אישיתכןכן
יואל גבע3 חודשים10,000 ש"חפרונטלימודל ייחודילאלא
ניב רווחגמיש1,874-3,874 ש"חאונלייןפלקסומטריכןלא
קמפוס ILחינמיחינמיאונלייןמקיףלאכן
E-Z WAY8,000 ש"חאונליין/פרונטלימתאים לקהלים שוניםכןכן

רוצה פרטים על קורס פסיכומטרי??

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

כמה עולה קורס הכנה לפסיכומטרי?

עלות קורס פסיכומטרי יכולה להגיע גם לכ-10,000 ש"ח ומהצד השני של הסקאלה יש גם לימודים חינמיים לגמרי מטעם המדינה (כאמור בקמפוס IL. עבור כל קורס כמעט תוכלו לשלם על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים. עוד חשוב לדעת שבדרך כלל מחיר קורס נוסף (באותו מוסד כמובן) יהיה זול באופן משמעותי. כמו כן ייתכנו הנחות לאוכלוסיות שונות.

איך לבחור קורס פסיכומטרי? 

קורס פסיכומטרי מומלץ באמת הוא קורס שמועבר על-ידי מורים מנוסים ומוכשרים. כדאי גם להעדיף מורה עם תשוקה ללימוד, מפני שהלהט מתורגם למחויבות אליכם וגם יטעין אתכם בעוד מוטיבציה. עוד פרמטר שמומלץ לקחת בחשבון בקורס פרונטלי הוא גודל הכיתות: מן הסתם לא תרצו לחלוק את תשומת הלב של המורה עם עוד הרבה אנשים…

כשאתם בוחרים באופציה הפרונטלית, נסו להעריך כמה זמן ייקח לכם להגיע לכיתה. תחבורה ציבורית לא נוחה או היעדר חנייה קרובה עלולים להוביל לוויתור על שיעורים גם כשהמטרה ברורה, וחבל. אל תשכחו לוודא איזה חומרי לימוד אתם מקבלים, כמה תרגולים תעברו, מהו היקף הסימולציות, האם יש הכנות מיוחדות ממש לפני המבחן, האם יש קבוצת ווטסאפ ובאופן כללי מה תקבלו בתמורה לכסף שלכם.

הכסף הוא כמובן עוד פרמטר. ההמלצה שלנו היא לא לייחס לשיקול הכלכלי משקל גבוה מדי. אמנם מדובר בהוצאה לא מבוטלת, אבל התועלת עצומה: מסלול לימודים נחשק מוביל למשרה נחשקת, וכשתרוויחו שכר נאה, מן הסתם לא תצטערו על ההשקעה בקורס הפסיכומטרי.

שאלות ותשובות נפוצות

האם אפשר לעשות פסיכומטרי בלי לקחת קורס?

אפשר, אבל השאלה האמיתית היא האם כדאי. אם אתם מרגישים בטוחים בעצמכם, תוכלו לנסות לגשת למבחן בלי הכנה. בכל מקרה רצוי לתרגל פתרון מבחן שלם, כולל התייחסות למגבלות הזמן כמובן, וכך לקבל תמונת מצב אמיתית לגבי היכולות שלכם.

כמה עולה המבחן עצמו? 

בהרשמה רגילה המחיר הוא 590 ש"ח. הרשמה מאוחרת כבר תעלה לכם 885 ש"ח, ועל שינוי מועד תשלמו 107 ש"ח. הסכומים נכונים לאביב 2024.

כמה זמן נמשך קורס הכנה לפסיכומטרי?

לימודי פסיכומטרי נמשכים בדרך כלל כ-3 חודשים. ישנם קורסי טורבו שאותם משלימים בכ-8-9 שבועות, ויש גם מסלולי לימוד אונליין שבהם אתם מחליטים כמה זמן יימשך הקורס.

איך בנוי מבחן פסיכומטרי? 

מבחן פסיכומטרי כולל 9 פרקים. הראשון הוא מטלת הבעה בכתב, ולאחריו 8 פרקים ב-3 תחומים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית. השאלות בכל הפרקים הן "אמריקאיות", כלומר יש 4 תשובות אפשריות והנבחנים בוחרים ביניהן. יש מספר סוגים של שאלות בכל פרק, והן מסודרות ברמת קושי עולה.

מאמרים שיעזרו לכם להחליט על קריירה בתחום:

תואר בהנדסת תוכנה

איפה ללמוד הנדסת תוכנה? | סקירת מוסדות לימוד

תואר בהנדסת תעשייה וניהול

איפה ללמוד תואר בהנדסת תעשייה וניהול? | סקירה מקיפה של מסלולים

תואר במערכות מידע

איפה עושים תואר במערכות מידע? | סקירת אוניברסיטאות ומכללות בארץ

מדעי המחשב באוניברסיטה

באיזה אוניברסיטה ללמוד מדעי המחשב? | סקירה של 9 אוניברסיטאות

מכללה או אוניברסיטה

מכללה או אוניברסיטה – איפה עדיף ללמוד תואר במדעי המחשב?

רוצה פרטים על קורס פסיכומטרי?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען

רוצה פרטים על קורס פסיכומטרי?

תנאי קבלה, מועד פתיחה, מחיר, תנאי תשלום ועוד.

לאחר השליחה חכו מספר שניות שהעמוד הבא יטען