קורס SQL – נקודת הפתיחה שלך לקריירה כדאטה אנליסט

חושבים לפתח קריירה בעולמות הדאטה? קורס SQL הוא הצעד הראשון לעבר משרת החלומות!

קורס SQL

תוכן עניינים

תעשיית ההייטק הישראלית היא מהמפותחות בעולם, ומוכרת ברמה בינלאומית. ישראלים רבים חולמים על קריירה בתעשייה, אך לא כולם יודעים באילו תפקידים בהייטק הם יכולים לעבוד. ישנן אופציות קריירה מרתקות בהייטק שלא בהכרח מצריכות תואר אקדמי, וניתן להתקבל אליהן גם באמצעות הכשרה בקורס מקצועי – כמו קריירה בתור דאטה אנליסט. מי הוא דאטה אנליסט בעצם? מה צריך ללמוד בשביל להפוך לדאטה אנליסט? ואיך קורס SQL יכול לסייע לכם לפתח קריירה בעולם הדאטה? במאמר זה נענה לכם על כל השאלות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

רבות הדרכים להיכנס להייטק – אך לא כולן שוות

תעשיית ההייטק של ישראל היא תעשייה עצומה ומשגשגת, עם המון הזדמנויות תעסוקה לישראלים המעוניינים לעבוד בחברות הנחשקות ביותר. אם חשבתם שבשביל לעבוד בהייטק אתם חייבים תואר ראשון במדעי המחשב, או תואר שני בניהול – תחשבו שוב. ישנם מקצועות שווים ומעניינים בהייטק, כמו דאטה אנליסט, שלא בהכרח מצריכים תואר, אלא הכשרה של קורס מקצועי, או תכניות לימוד קצרות כמו קורס SQL, שבו לומדים שפת SQL שמשמשת אנשי מקצוע בתפקיד דאטה אנליסט, BI ועוד. לימודי SQL מהווחפ נקודת פתיחה מצוינת לקריירה כדאטה אנליסט ובתחומים נוספים בתעשיית ההייטק.

מי הוא דאטה אנליסט ומה תפקידו

מי הוא דאטה אנליסט? מדובר באנשי מקצוע שאחראיים על עיבוד של כמויות גדולות של נתונים, גזירת משמעויות מאותם נתונים, ועיבוד שלהם לכדי מסקנות שיאפשרו לקבל החלטות להמשך הדרך. כמויות הנתונים הן אדירות ומשתנות באופן קבוע, ועבודה רציפה ומויקת אתם תאפשר לזהות תובנות ודפוסים שיעזרו לארגון לקבל החלטות חשובות.

למי יתאים להיות Data Analyst?

במידה ותיאור התפקיד של Data Analyst תפס לכם את העין, אתם אולי שואלים את עצמכם האם אתם תתאימו לקריירה בתחום. ובכן, תפקיד הדאטה אנליסט מתאים לאנשים עם עין חדה לפרטים, יכולות אנליטיות וריאליות, יכולת להתמודד עם כמויות גדולות של מידע ולגזור ממנו משמעויות ומסקנות, וריכוז גבוה שיאפשר לכם להתמסר לעבודת ניתוח מדויקת ודינמית שמשתנה כל הזמן.

איך נראית קריירה בתור Data Analyst?

קריירה בהייטק במקצוע של דאטה אנליסט היא אופציה מדהימה ומתגמלת מאוד. שכר של דאטה אנליסט מתחיל בהייטק עומד בממוצע כיום כ-11-14,000 ש״ח, ויכול להגיע למעל ל- 25K בהמשך הדרך. בנוסף התפקיד הזה כולל הרבה אפשריות להתפתח גם לתפקידי ניהול בהמשך. ככל שייצור המידע בתעשייה גובר, כך יש יותר ויותר צורך באנשי מקצוע שינתחו את המידע הנ״ל ויגזרו ממנו את הצעדים הבאים בכל הנוגע למוצרים הספציפיים בהם החברה מתעסקת. חשוב לציין כי קריירה בתור דאטה אנליסט מתאימה במיוחד למי שעובר הכשרה מקצועית בתחום. ואחת הטכנולוגיות הכי חשובות היא שפת SQL. כדי ללמוד את השפה אתם יכולים להירשם ללימודי SQL או לקחת קורס SQL למתחילים. בהמשך הדרך, תוכלו אף להתפתח מתפקיד הדאטה אנליסט אל תפקידים מתקדמים יותר כמו דאטה סיינס ולשדרג את המעמד שלכם בתוך החברה וכן את הפרנסה שלכם. מעבר לתפקידי דאטה אנליסט, יש עוד מספר משרות שדורשות ידע ב- SQL. הנה כמה דוגמאות לתפקידי הייטק נוספים הדורשים ניסיון של קורס SQL:

  • אנליסט שיווק – Marketing Analyst
  • ביזנס אנליסט Business Analyst
  • אנליסט מכירות – Sales Analyst
  • תפקידי BI התחלתיים בשוק

מה צריך ללמוד בשביל להפוך להיות Data Analyst

ישנם סוגים שונים של קורס דאטה אנליסט, או קורסים ממוקדים וספציפיים שרלוונטים למקצועות נוספים בהייטק כמו קורס SQL. על ידי חיפוש קצר באינטרנט תוכלו למצוא מגוון של חברות אשר מציעות אותו – אך חשוב שתערכו מחקר מעמיק על החברה שמעבירה את הקורס, בכדי לוודא שאתם מקבלים את ההשכלה המדויקת לתפקיד שאתם מכוונים אליו. קורס sql למתחילים וכן קורס sql בסיסי הם נקודת הפתיחה מבחינת ההכשרה שתצטרכו עבור המקצוע, ורוב החברות שמגייסות לתפקיד Data Analyst יתעדפו מועמד שיש בידו הכשרה של קורס SQL בסיסי לכל הפחות. תוכלו לבחור בין קורס sql אונליין לקורס פרונטלי, תלוי במתכונת הלמידה המתאימה לכם.

קורס SQL
קורס SQL הוא נקודת כניסה מעולה לקריירה בתחום הדאטה

מהי החשיבות של קורס SQL בקריירה כ – Data Analyst

גם אם מדובר בקורס שאינו נוגע ברמות המתקדמות כמו כמו קורס sql למתחילים, קורס sql אונליין או אפילו קורס בסיסי – חשוב שתעברו אותו, כי ככל שיהיה לכם יותר ידע בתחום כך האפשרויות שלכם בשוק העבודה יגדלו ויותר מעסיקים ישקלו אתכם בתור מועמדים פוטנציאליים לתפקיד. קורס דאטה אנליסט הוא בגדול המקבילה בעצם של תואר בתפקידים אחרים, שכן הוא תנאי הכניסה לתחום ולתעשיית ההייטק בכלל.

מה לומדים בתכנית לימודים של קורס SQL?

נכון שהסילבוס עצמו ישתנה בכל תכנית לימודים, כמו גם היכולת שלכם לקבל התנסות ממשית עם משימות, שיעורי בית ועבודות כיתה שיתנו לכם את הידע המעשי הרצוי – אך בגדול, ברוב המקרים קורס SQL יכסה בדרך כלל את התחומים הבאים:

  • להתקין וכן לקבע תצורות של SQL, תחזוקת נתונים, אבטחת נתונים, שחזור וגיבוי של נתונים, ניהול התראות, ייבוא של מידה ואלמנטים טכניים נוספים השייכים למערכת עצמה
  • למידה על שרתי SQL והחידושים בטכנולוגיות הללו, כיצד לתחזק איתם ולהתנהל מולם
  • ללמוד לשלוף נתונים ולהקים טבלאות בעזרת באמצעות שפת SQL
  • קורס sql אונליין או פרונטלי מקנה ידע מקיף לעבודה עם מאגרי מידע ונתונים במגוון של רמות

לסיכום

תפקיד דאטה אנליסט הוא תפקיד נחשק מאוד בישראל ומהווה כרטיס כניסה אל תעשיית הייטק שלא בהכרח דורש השכלה אקדמאית קודמת. בשביל להשתלב בתפקיד זה מומלץ מאוד לקחת קורס SQL מקיף ואיכותי שיהווה נקודת פתיחה לתחום ויכין אתכם לעבודה במקצוע.

מאמרים שיעזרו לכם להחליט על קריירה בתחום:

מה זה דאטה אנליסט

מה זה דאטה אנליסט ואיך נכנסים לתחום? | סקירת תפקידים בעולם הדאטה

מה זה דאטה סיינס

מה זה Data Scientist ואיך משתלבים בתחום | קריירה בדאטה סיינס

קורס דאטה אנליסט

סקירת הכשרות Data Analyst⭐| איזה קורס דאטה אנליסט הכי טוב בשבילכם?

משכורות דאטה

כמה מרוויחים בתפקידי דאטה | סקירת משכורות אנשי Data בישראל

מה זה BI

מה זה BI ואיך מגיעים לתחום? | קריירה בבינה עסקית

קורס דאטה אנליסט מומלץ